Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Klub Sieradzkich Morsów. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Klub Sieradzkich Morsów. Pokaż wszystkie posty

29.1.24

Morsy i Motocykliści dla WOŚP

Klub Sieradzkich Morsów oraz Stowarzyszenie Motocyklistów Sieradzanie w tym roku również wsparli akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie dzięki dobrym ludziom udało się uzbierać 1926,93 zł. 

(fot archiwum Jacek Mikołajczyk)


21.1.24

Niedziela z Morsami i pierwszy dzień na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

21 stycznia to pierwsza z dwóch niedziel w które sieradzkie Morsy zbierają datki do świnki skarbonki a przy tym oczywiście kapią się w lodowatej wodzie. Rzeka w dniu dzisiejszym była płytka poziom obniżył się znacznie od ostatniej kąpieli. Przy brzegu pozostały kry i zmarzliny od ostatniego poziomu wody, które utrudniały wejście do rzeki. Samą kąpiel dziś brało ponad 60 Morsów i choć temperatura powietrza pokazywała się w granicach 0 stopni to nad samą rzeką było naprawdę zimno za sprawą wiejącego wiatru.  Kąpiel trwała standardowo do 15 minut.

14.1.24

Zima zaskoczyła Morsów

Dziś  14 stycznia zima zaskoczyła naszych Morsów a to dlatego że rzeka Warta czekała na nich skuta lodem! W związku z zaistniałą sytuacją Morsowanie było opóźnione o około 20 minut, bo tyle trwała walka o to by można było zakosztować kąpieli. Morsów dziś było sporo bo i gościnnie do Sieradza przybyły Morsy-Pany czyli miłośnicy Morsowania w urokliwej rzece Grabi. Pomimo "zamarzniętych trudności" to była niesamowita niedziela, było naprawdę klimatycznie: w tle grała muzyka, paliły się pochodnie a także pojawiła się tradycyjna WOŚP-owa świnka skarbonka, do której już niedługo będą zbierane datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Następna kąpiel już za tydzień w niedzielę również o godzinie 12:00. Zima pokaże czy to też będzie kąpiel w przeręblu. 

7.1.24

To było zimowe morsowanie

W niedzielę (7 stycznia) odbyło się kolejne spotkanie z Morsami nad rzeką Wartą. Po krótkiej rozgrzewce i tradycyjnym przemówieniu Najstarszego Morsa do wody przy temperaturze - 7 stopni weszło ponad 60 osób. Kolejne morsowanie za tydzień w niedzielę również o godzinie 12:00. 

(Źródło Morsy, zdjęcia Ela)


31.12.23

Ostatnie morsowanie w starym roku

W dniu 30 grudnia Klub Sieradzkich Morsów pożegnał tradycyjna kąpielą stary odchodzący rok. Nad brzegiem rzeki Warty zebrało się dziś 60 osób by uczcić ten fakt a wśród nich goście z Francji. Stary rok został pożegnany tradycyjnym Picolo i zimnymi ogniami, które się chyba obraziły bo nie chciały się palić. Ponadto nie mogło też braknąć kotylionów, muszek i trąbek sylwestrowych. Pogoda wreszcie była łaskawa dla naszych Morsów, 1 stopień na plusie i nic z nieba na głowę nie padało a w zamian za to świeciło ostre słońce. Jutro o 12:00 Morsy witają nowy rok. Kto może niech przybędzie, zapraszamy.

26.12.23

Morsowanie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Za nami spotkanie z Morsami w drugi dzień Bożego Narodzenia. Dziś do wody weszło blisko 30 osób. To nie jest dobra pogoda na morsowanie, jest ciepło i pada deszcz, na dodatek poziom rzeki Warty znów się podniósł i jest to widać gołym okiem. Kąpiel odbywa się przy brzegu w wodzie pod pachy ponieważ dalej jest bardzo silny nurt, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, kolejne spotkanie z morsami w niedzielę, chętnych zapraszamy.


25.12.23

Morsowanie w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia

Jak zapowiedzieli tak zrobili. Morsy z Sieradza również w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia kąpały się w rzece Warcie. Dziś mniej ich było niż zazwyczaj bo tylko nieco ponad 20 osób. W temperaturze 10 stopni na plusie i silnie wiejącym wietrze kąpali się przy brzegu bo rzeka Warta zrobiła się głęboka i ma silny nurt. Jutro też wchodzą do rzeki również o godzinie 12:00, chętni przybywajcie.

10.12.23

Tradycyjne niedzielne Morsowanie w Sieradzu

Zimowa aura na całego i choć temperatura powietrza to tylko 0 stopni, Morsy z Sieradza w liczbie około 50 osób kapały się dziś w rzece Warcie. Słuchy dochodziły że naszym Morsom było ciepło i kąpiel w takiej wodzie to sama przyjemność jednak widzowie oglądające te wyczyny z mostu mieli odmienne zdanie i mówili że za żadne skarby by do wody nie weszli. Tradycyjna kąpiel trwała jak zawsze maksymalnie 15 minut, wszyscy na koniec się odliczyli. Kolejna kąpiel już za tydzień.

6.12.23

Mikołajkowe Morsowanie w Sieradzu

W dzień  Świętego Mikołaja Grupa 20 osób z Klubu Sieradzkich Morsów kąpała się w rzece Warcie. Godzina była nietypowa bo 18:00, było ciemno a temperatura powietrza tylko -3 stopnie ale kapiący się twierdzili że jest ciepło. Tradycyjnie kąpiel trwała 15 minut. Trzeba przyznać że nasze Morsy bawiły się dziś wyśmienicie. Następne spotkanie z morsowaniem w niedzielę o godzinie 12:00.

3.12.23

Zima uśmiechnęła się do Morsów

Pada śnieg, pada śnieg ... tak pięknie w dniu 3 grudnia zima przywitała nasze Morsy nad rzeką Wartą. Dziś przy temperaturze około -2 stopnie, do rzeki weszło około 50 Morsów. Byli również nowicjusze pragnący zakosztować smaku morsowania, czy im się spodobało zobaczymy 6 grudnia w mikołajki o godzinie 18:00 lub tradycyjnie w niedzielę 10 grudnia o godzinie 12:00. Zasilił dziś także rzeszę kąpiących się "Sieradzki Indianin", oczywiście swoją obecnością wzbudził spore zaciekawienie. Sezon rozkręca się na dobre, cieszą kibice oglądający Morsów z mostu, cieszy całkiem niezła frekwencja kąpiących się Morsów oraz to że co niedzielę do wody wchodzi z Morsami ktoś nowy. 

26.11.23

Morsy mówią że idzie zima

Tak zimno jeszcze w tym sezonie morsa nie było, choć była już ekstremalna pogoda śnieżno-deszczowa to dziś przy temperaturze -1 i mroźnym wietrze czuć było powiew prawdziwej mroźnej zimy.  A w dniu dzisiejszym nad brzegiem rzeki Warty zebrało się blisko 70 morsów. Po tradycyjnej rozgrzewce, przemowie prezesa Jacka Mikołajczyka i wspólnym zdjęciu, wszyscy dziarsko weszli do rzeki. Było dziś kilkoro nowicjuszy a wśród nich prezes klubu sportowego KS Unia Sieradz Męka Łukasz Owczarek. Naturalnie oni wszyscy otrzymali morsowy chrzest. Morsy tradycyjnie kąpią się 5, 10, 15 minut nikt nie kozaczy i nikt nie bije rekordów wytrzymałościowych, liczy się zdrowy rozsądek i to by nie zrobić sobie krzywdy. Następne spotkanie z morsami nad rzeką Wartą już za tydzień w niedzielę. Również wtedy punktualnie o 12:00 nasze Morsy wejdą do rzeki Warty. Serdecznie zapraszamy klubowiczów, nowicjuszy oraz wiernych morsowych kibiców.


19.11.23

Zimowa niedziela przywitała Morsów

Silnie padający śnieg, zimny wiatr i tylko 2 stopnie Celsjusza na plusie przywitały dziś naszych Morsów nad brzegiem rzeki Warty. Morsom bardzo się ta sytuacja podobała i blisko 70 osób weszło dziś do rzeki, była też jedna nowa osoba. Jak zwykle nikt nie bił rekordów i maksymalnie po 15 minutach ostatnie Morsy wyszły z wody. Kolejne morsowanie już za tydzień również o godzinie 12:00, przybywajcie, bo z Morsami zawsze jest ciepło i wesoło.

12.11.23

Niedziela z Morsami

Wczoraj (11 listopada) morsy kąpały się "Niepodległościowo" a dziś tradycyjnie. O 12:00 w południe nasze Morsy weszły do rzeki Warty a wśród nich dwie nowe osoby, kto wie może im się spodoba i wstąpią w szeregi Sieradzkich Morsów. Dziś pogoda do morsowania raczej jesienna, 7 stopni na plusie i delikatny zimny wiatr. Do wody weszło około 50 morsów. Rzeka Warta miejscami śmiesznie płytka więc czasami nasze Morsy wyglądały jak Raki. Następna kąpiel już za tydzień w niedzielę również o godzinie 12:00 przy Białym Moście.


10.11.23

W sobotę Morsy Uczczą Narodowe Święto Niepodległości

W sobotę 11 listopada o godzinie 12:00 nad brzegiem rzeki Warty Sieradzkie Morsy uczczą 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Chętnych do wspólnej kąpieli uprasza się o zabranie symboli narodowych, flag, czapek, itp. Zdjęcia poglądowe z kąpieli niepodległościowej z roku 2022. 

5.11.23

Sezon 2023/2024 z Sieradzkimi Morsami rozpoczęty

W dniu 5 listopada Sieradzki Klub Morsów rozpoczął sezonowe kąpanie w rzece Warcie. Przed nami 5 miesięczna przygoda z tym fantastycznym zdrowym stylem życia. Jak co roku Prezes Sieradzkich Morsów Jacek Mikołajczyk przestrzega wszystkich kapiących przed brawurą w rzece ale i też zaprasza nowych ludzi chętnych i chcących zasilić szeregi Klubu Sieradzkiego Morsa, bo przecież morsowanie to samo zdrowie.

3.11.23

W niedzielę rusza sezon z Morsami 2023/2024

Już w niedzielę (5 listopada) o godzinie 12:00 rusza nowa odsłona niedziel z sieradzkimi Morsami. Tradycyjne kąpiele będą odbywały się jak zwykle przy białym moście. W nowym sezonie również będzie się dużo działo, będą akcje charytatywne, wyjazdy integracyjne a przede wszystkim świetna zabawa z fantastycznymi ludźmi. Zapraszamy wszystkich chętnych na niedzielne morsowanie, również tych, którzy tylko chcą  popatrzeć, ponieważ kibice też są na morsowej plaży mile widziani. Tymczasem zapraszam do przejrzenia miksu zdjęć z sezonu morsowego 2022/2023.

1.11.23

Próba generalna przed niedzielnym morsowaniem

Już w niedzielę (5 listopada) zacznie się morsowanie. Przyszedł czas na próbę generalną czyli badanie terenu. To o rozpoczęciu sezonu mówi Jacek Mikołajczyk prezes Klubu Sieradzkich Morsów. 

"Warteczka czysta jak kryształ , ale jak co roku bida z wodą o tym czasie.  Zapraszam wszystkich chętnych do rozpoczęcia Sezonu Morsa, jak zwykle w pierwszą niedzielę po Wszystkich Świętych tj. 5 listopada , przy Białym Moście. Zbiórka 11:40 - do wody wchodzimy o godzinie 12:00".

fot. Jacek Mikołajczyk (facebook)

8.3.23

"Ładne Kwiatki" na dzień kobiet

To nieprzypadkowy tytuł. Takie słowa usłyszałem dziś wieczorem 8 marca od przechodzącego przez most mężczyzny widzącego kapiące się w rzece cztery panie z Klubu Sieradzkich Morsów, bo kto by pomyślał by w taką pogodę wejść do rzeki.

5.3.23

Zima dała się we znaki sieradzkim morsom

Pomimo tego iż część morsów wyjechała dziś nad zalew Lisowiecki to i tak spora grupa morsów kąpała się w rzece Warcie w Sieradzu. W sumie było ich 28 osób, w tym jedna nowa osoba która pierwszy raz spróbowała tego sportu, naturalnie została komisyjnie ochrzczona. Dziś aura iście zimowa -2 stopnie, fajnie dla morsów co widać na zdjęciach za które dziękujemy Grzegorzowi Witczakowi. Nas tym razem nad rzeką Wartą nie było ponieważ byliśmy na wyjeździe z drugą grupą morsów. Z tej wyprawy będzie dostępny materiał oraz obszerna fotorelacja.

26.2.23

Byliśmy z sieradzkimi morsami na XI Inwazji Morsów nad zbiornikiem wodnym Przykona

Za nami XI Inwazja Morsów nad zbiornikiem wodnym Przykona. W imprezie w stylu dzikiego zachodu brał udział również Sieradzki Klub Morsów a my redakcja Sieradztomy.pl naszym morsom w tym wydarzeniu towarzyszyliśmy.