poniedziałek, 26 września 2022

Osobówka w drzewo kierowca pod wpływem alkoholu AKTUALKIZACJA

W poniedziałek 26 września około godziny 15:20 służby ratunkowe w Sieradzu odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło we wsi Tumidaj w gminie Brzeźnio.

Potrącenie rowerzystki na Warneńczyka

W poniedziałek 26 września około godziny 15 służby ratunkowe w Sieradzu odebrały zgłoszenie o potrąceniu osoby jadącej rowerem, na ulicy Warneńczyka.

"Warriorsi" w akcji

W niedzielę 26 września na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 odbył się mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy drużynami Warriors Sieradz a Miners Krause Wałbrzych. Drużyna przyjezdna wygrała 38-0 (to całkiem normalny wynik jak na futbol amerykański).

Za zdjęcia redakcja dziękuje Panu Mateuszowi Skałeckiemu.

Fotorelacja

Kolizja dwóch ciężarówek na Jana Pawła II

W poniedziałek 26 września około godziny 14:20 sieradzka policja odebrała zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na ulicy Jana Pawła II.

niedziela, 25 września 2022

Hetman prowadził ale przegrał

W niedzielę o godzinie 17 na obiekcie sportowym MOSiR w Sieradzu odbył się mecz B - klasowy pomiędzy KS Hetman Sieradz a LKS Kamienna. Mecz dziś oglądało się bardzo przyjemnie i to nie tylko z powodu iż spotkanie sędziowała kobieta pani Natalia Jackowska ale dlatego też że Hetman walczył i nawet pierwszy strzelił gola. Była to 20 minuta a strzelcem okazał się Jakub Wilczyński, który piłkę w bramce gości umieścił strzałem głową z około 11 metrów. Niestety nie dowieźli sieradzanie prowadzanie do przerwy. Na koniec pierwszej połowy przegrywali już 1:2. Druga połowa to walka ale i zmasowane ataki LKS Kamiennej oraz wiele niesamowitych obron bramkarskich w wykonaniu Tomasz Oklejaka bramkarza KS Hetman Sieradz. Obrona Hetmana jednak nie wytrzymała naporu drużyny przeciwnej i szybko zrobiło się 1:5. Hetman też próbował się odgryzać i to przyniosło rezultat w 80 minucie gdzie po nieporozumienie bramkarza z obrońcami drużyny przyjezdnej piłkę przejął Stanisław Łukoński i strzelił drugiego gola dla Hetmana ustalając tym samym wynik meczu na 2:5. To kolejna przegrana zespołu z Sieradza ale naprawdę po walce i za to należą się chłopakom brawa.

"Krewniacy" z HDK PCK Strażaków oddawali krew

W niedzielę 25 września w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu odbyła się czwarta w tym roku zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK Strażaków. Tego dnia do punku krwiodastwa zgłosiło się 37 osób chętnych oddać krew. Niestety 6 osób badający lekarz musiał z różnych przyczyn odrzucić. Dziś w sumie krew oddało 31 osób a wynik łączny to 13,950 litrów krwi. Akcja skończyła się tuz  przed godzina 12:00.

sobota, 24 września 2022

Łódzki Light Move Festival okiem sieradzan - nowe zdjęcia

W łodzi trwa Light Move Festival 2022. Cała Łódź została rozświetlona wspaniałymi projekcjami świetlnymi. Mieszkańcy naszego miasta, którzy są na miejscu podesłali kilka zdjęć z tego festiwalu.

Turniej koszykówki dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 4

W dniu 24 września na kompleksie obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu odbył się turniej koszykówki dla dzieci, którego organizatorem było Sieradzkie Stowarzyszenie Sportowe "Wspólnota". W turnieju wzięły udział tylko cztery drużyny; a szkoda. Drużyny, które wzięły udział w zawodach to: "Halucynki" przez samo H, "Pogromcy", "Latające świnie" oraz "Pięciokilowe wróble". Dla uczestników turnieju zostały przygotowane puchary oraz poczęstunek pod postacią  pizzy. Turniej był rozegramy systemem każdy z każdym. Oto kolejność rywalizacji. 1. Pogromcy, 2. Latające świnie 3. Halucynki 4. Pięciokilowe wróble.

45 Rajd Szlakiem Walk nad Wartą 1939

W sobotę 24 września odbył się kolejny już rajd Szlakiem Walk nad Wartą 1939, organizatorem rajdu było PTTK Sieradz.

piątek, 23 września 2022

Potrącenie dziecka na 11 listopada AKTUALIZACJA

W dniu 23 września około godziny 17:30 na ulicy 11 listopada doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika iż dziecko w wieku około 6 lat wybiegło z zaparkowanego auta na ulicę wprost pod nadjeżdżający samochód. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni po udzieleniu pierwszej pomocy przewieźli dziecko z urazem kończyny dolnej do sieradzkiego szpitala. Za zdjęcia dziękujemy czytelnikowi.