niedziela, 11 czerwca 2023

Hetman wygrał z LKS Kalinowa

W Przedostatniej kolejce Klasa B Keeza Elite 2022/2023, grupa: Sieradz I, Hetman Sieradz na własnym boisku mierzył się z LKS Kalinowa. Mecz nie należał do nudnych. Sieradzki zespół podszedł do przeciwnika bez respektu i od początku meczu zaczął tworzyć akcje zakończone strzałem na bramkę przeciwnika.

Po pięciu takich akcjach Hetmana to jednak goście cieszyli się pierwsi ze zdobycia gola. Pierwszy ich strzał na bramkę sieradzan okazał się celny a była to 13 minuta. Nie załamało to jednak Hetmana, który jeszcze w pierwszej połowie doprowadził do wyrównania. W 31 minucie strzałem głową bramkę na 1:1 zdobył Łukasz Kowalczyk (przy asyście Briana Czyża). Hetman naprawdę grał dobrze w tym spotkaniu i udokumentował to drugą bramką na 2:1, była to 41 minuta a gola zdobył tym razem sam Brian Czyż. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej od samego początku do ataku rzuciła się drużyna z Kalinowej i uzyskała delikatna przewagę, którą wykorzystała w 52 minucie doprowadzając do remisu (2:2). W meczu kolejny raz do głosu doszedł Hetman i w 62 minucie nasz zespół strzelił bramkę  na 3:2 a zdobywcą gola okazał się Mateusz Kędzierski. W 71 minucie kolejny raz na listę strzelców wpisał się Brian Czyż zdobywając czwartego gola dla Hetmana (asysta Bartosz Świącik). Chwile później Bartosz Świącik po jednej z akcji Hetmana i starciu z bramkarzem gości dostał kontuzji i z obandażowaną nogą opuścił boisko. To jednak nie koniec emocji tego spotkania. W zamieszaniu pod bramką Hetmana pada strzał i piłka trafia w rękę zawodnika sieradzkiego. Sędzia po chwili namysłu dyktuje rzut karny, jest 86 minuta i jedenastka zostaje zamieniona na gola. W tym momencie Hetman prowadzi już tylko 4:3. Sędzia dolicza trzy minuty. LKS Kalinowa stwarza sobie sytuacje bramkowe, co chwila mają rzuty rożne, Hetman umiejętnie się broni, Tomasz Oklejak w bramce Hetmana co chwila piąstkuje piłkę po dośrodkowaniach lub łapie po strzałach na sieradzką bramkę. W 93 minucie rozbrzmiewa gwizdek sędziego i drugie zwycięstwo KS Hetman Sieradz staje się faktem. KS Hetman Sieradz - LKS Kalinowa 4:3 (2:1). Gratulacje za zwycięstwo dla całej drużyny.