niedziela, 24 września 2023

Hetman Sieradz - Amatorzy Zapolice 3:3

Mecz kończący 4 kolejkę B klasy grupy Sieradz I pomiędzy Hetmanem Sieradz a Amatorami Zapolice okazał się widowiskiem w którym wpadło aż 6 goli. Jeszcze rok temu Hetman przegrywał w Sieradzu z Amatorami Zapolice 1:10, dziś to zespół z Zapolic drżał do końca spotkania o dobry wynik. Starcie tych dwóch drużyn zakończyło się remisem 3:3 (1:0) i to drużyna przyjezdna wyrównała w doliczonym czasie gry.

To był mecz walki i wielu sytuacji podbramkowych dla obu drużyn. Pierwszą swoją groźną akcję przeprowadził Hetman już w 5 minucie gdzie po centro strzale naszego zawodnika piłka spadła na bramkę tuż za poprzeczką a do bramki wpadł interweniujący bramkarz z Zapolic. W 24 minucie po przepięknym strzale w długi róg bramki wyprowadza na prowadzenie zespół Hetmana Kacper Majewski. Mimo wielu sytuacji bramkowych z obu stron pierwsza połowa kończy się zwycięsko dla Hetmana (1:0). Druga połowa to ataki od pierwszej minuty zespołu z Zapolic, którzy już w 47 minucie doprowadzają do remisu po zamieszaniu w polu karnym Hetmana (1:1). W 51 minucie piłkarz sieradzkiej drużyny wychodzi sam na sam z bramkarzem Zapolic i jest faulowany przez ostatniego obrońcę tejże drużyny (co widać na zdjęciu), sędzia dyktuje tylko rzut wolny i nie karze piłkarza z Zapolic nawet żółtą kartką. Jest 52 minuta do rzutu wolnego podchodzi Bartłomiej Frątczak i bezpośrednio z rzutu wolnego zdobywa bramkę dla Hetmana na (2:1). Jedenaście minut później Amatorzy Zapolice doprowadzają do wyrównania po silnym strzale w światło bramki obok zasłoniętego Tomasza Oklejaka (2:2). Następna bramka wpada w 84 minucie dla Hetmana Sieradz również bezpośrednio z rzutu wolnego a jej autorem jest Brian Czyż (3:2). W 89 minucie mogło być 4:2 dla Hetmana ale przelobowanego bramkarza Zapolic ratuje obrońca wybijając piłkę z pustej już bramki. W doliczonym czasie gry (93 minuta) Drużyna Amatorzy Zapolice doprowadza do remisu dobijając z bliskiej odległości obroniony przez Tomasza Oklejaka strzał. Po ostatnim gwizdku widać było niedosyt na twarzach sieradzkich piłkarzy, gdyż kolejne zwycięstwo było naprawdę blisko. Po 4 kolejkach liderem w B klasie grupy Sieradz I jest GKS Sędziejowice z 12 punktami i stosunkiem bramek 29:1, Hetman Sieradz jest 8 z 12 punktami i stosunkiem bramek 9:12, tabelę zamyka LZS Chrząstawa 0 punktów i stosunek bramek 5:30. Kolejny mecz Hetman Sieradz rozegra 1 października o godzinie 15:00 na wyjeździe z LGKS Charłupia Mała.