niedziela, 5 listopada 2023

Hetman pokonał LKS Kalinowa

Kolejny mecz walki i kolejny stykowy wynik Hetmana Sieradz. Tydzień temu na wyjeździe ulegli MUKS Wróblew 2:0, dziś pokonali drużynę LKS Kalinowa 2:1 (0:1). Najważniejsze że nasi piłkarze grali dziś do końca. Decydująca bramka wpadła z karnego w doliczonym czasie gry była to już 97 minuta. Ale po kolei.

Pierwsza połowa była wyrównana bez wskazania na jakąkolwiek z drużyn. Sama murawa nie pozwoliła na dobrą grę piłką, było ślisko i sprzyjało to kontuzjom a w dodatku gra toczyła się w nocy. Już w pierwszej połowie kontuzji doznał piłkarz z LKS Kalinowa i musiał opuścić murawę. Bramkę w meczu  pierwsi strzelili goście po stracie piłki pod własnym polem karnym przez naszego obrońcę. Strzał obok bezradnego bramkarza Hetmana i (0:1) dla gości, była to 41 minuta. W drugiej połowie zaczął padać deszcz i obu drużynom grało się  jeszcze gorzej i znów kontuzji doznał następny piłkarz LKS Kalinowa, też musiał opuścić boisko. Bramka na (1:1) dla Hetmana wpadła w 75 minucie. Autorem gola był Kowalczyk Łukasz po asyście Bartłomieja Frątczaka. Za chwilę za dyskusje z sędzią i to z ostrymi słowami wylatuje z boiska za czerwoną kartkę piłkarz LKS Kalinowej. Deszcz pada w najlepsze jest coraz zimniej gra się nie układa obu drużyną choć jedni i drudzy od czasu do czasu goszczą pod bramką przeciwników. Sędzia dolicza 5 minut. W ostatniej minucie sędzia dyktuje rzut wolny, do piłki podchodzi Brian Czyż strzela i bramkarz wybija piłkę nad poprzeczkę na rzut różny. Sędzia pozwala go jeszcze wykonać, jest dośrodkowanie strzał głową i piłkę z linii bramkowej ręką wybija piłkarz gości. Automatyczna czerwona kartka i rzut karny. Do jedenastki podchodzi Gabrysiak Jakub jest już 97 minuta i strzela zwycięskiego gola dla Hetmana Sieradz. Szał radości a sędzia odgwizduje koniec meczu.

Po 10 kolejkach Hetman jest siódmy w tabeli z dorobkiem 11 punktów i stosunkiem bramek 16-27. Liderem jest Iskra Stolec 28 punktów, stosunek bramek 43-8, tabelę zamyka LZS Chrząstawa 0 punktów bramki 14-63. Następny mecz Hetman zagra na wyjeździe z UKS Wiewiórczyn.