czwartek, 4 kwietnia 2024

Repertuar Kina Teatr - kwiecień

Nagrodzony "Orłem" na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "Pianoforte". do tego kontynuacja świetnej animacji dla dzieci (i nie tylko) "Kung FU Panda 4" oraz film o życiu i dorobku jednego z najpopularniejszych polskich influencerów - Buddy. Tak wygląda repertuar Kina Teatr na pierwszą połowę kwietnia. Wszystkich miłośników kina zapraszamy szczególnie 6 kwietnia o godz. 18.00 na pokaz filmu "Pianoforte" i spotkanie z reżyserem, Jakubem Piątkiem, który w tym roku został laureatem nagrody filmowej Orły 2024 w kategorii film dokumentalny.

Kuba Piątek pochodzi z naszego miasta, a swoje pierwsze kroki w działalności filmowej stawiał właśnie w Sieradzu!

5 KWIETNIA

15:00 KUNG FU PANDA 4

17:00 KUNG FU PANDA 4

19:00 THE CHOSEN ODC. 7/8


6 KWIETNIA

16:00 KUNG FU PANDA 4

18:00 PIANO FORTE


7 KWIETNIA

15:00 KUNG FU PANDA 4

17:00 KUNG FU PANDA 4

19:00 BUDDA.DZIECIAK 98


9 – 11 KWIETNIA

15:00 KUNG FU PANDA 4

17:00 KUNG FU PANDA 4

19:00 BUDDA.DZIECIAK 98


Bilety dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK. KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.


KUNG FU PANDA 4 – Animowany/Familijny/Przygodowy – 94 minuty – USA – od lat: 6

Po ostatnich niebezpiecznych przygodach, w których pokonał światowej klasy złoczyńców dzięki swojej niezrównanej odwadze i szalonym umiejętnościom sztuk walki, PO, Smoczy Wojownik zostaje wezwany przez przeznaczenie, aby... dać sobie już spokój. A dokładniej, ma zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Wiąże się z tym kilka oczywistych problemów. Po pierwsze, PO wie tyle samo o duchowym przywództwie, co o diecie paleo, a po drugie, musi szybko znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika, zanim będzie mógł objąć swoje nowe stanowisko. Co gorsza, do gry wkracza czarodziejka-Kameleona, maleńka jaszczurka, która może zmieniać kształt w dowolne stworzenie, duże lub małe. PO będzie potrzebował pomocy. Znajdzie ją u bystrej lisicy Zhen, której umiejętności okażą się nieocenione. W dążeniu do ochrony Doliny Spokoju przed Kameleoną, ten komediowy duet będzie musiał współpracować. PO odkryje, że przyjaciół można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=1rKsRR0AmTY


BUDDA. DZIECIAK 98   - dokument – 82 minuty – Polska - od 13 lat

Film dokumentalny o życiu i dorobku jednego z najpopularniejszych polskich influencerów - Buddy.

Zaczyna się trochę jak bootleg filmu Wesa Andersona – rozpopularyzowana przez TikToka zasada proporcji dociera nawet do największej sali Multikina Złote Tarasy. W jej centrum, otoczony rzędami pustych krzeseł, siedzi Budda, a właściwie Kamil Labudda; nie historyczna ikona ruchu religijnego z Azji, ale jak najbardziej współczesna ikona internetowego influencerstwa. Bliski plan zastępuje szeroki, gdy mężczyzna, przełamując czwartą ścianę, zaczyna swoje kazanie. Najpierw uniżone podziękowanie dla każdego z widzów za przyjście do kina. Potem zagadka: "Jak myślicie, co jest najpotężniejszym wynalazkiem ludzkości, zdolnym do zmiany biegu historii?". Koło? E-e. Elektryczność? Cieplej. Hmm… smartfon? Bingo! Jasne, że smartfon.


Kompaktowe, kilkucalowe urządzonko trzymane w tylnej kieszeni spodni jest przecież wielozadaniowym narzędziem przekształcania rzeczywistości. Jeśli nie wierzysz w te słowa, Budda ma też dowód empiryczny. Zaznaczając (kilkukrotnie), że przez jego instastories przelewa się zwykle między milion a milion dwieście tysięcy par oczu, Kamil wyciąga telefon, pisze kilka słów i klika przycisk "send". Wtedy dzieje się magia. W 15 minut salę na 800 miejsc zapełniają grupy podekscytowanych szczęśliwców. Oto jest właśnie potęga smartfona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz