poniedziałek, 20 maja 2024

Festiwal recyklingu 2024

Zapraszamy mieszkańców Sieradza na XIX Festiwal Recyklingu, który odbywa się od 20 do 24 maja na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu oraz na terenie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o. o.Ubiegłoroczna zmiana charakteru wydarzenia spotkała się z pozytywnym odzewem. Dlatego też podczas obecnej edycji festiwalu już od pierwszego dnia odbierania odpadów wydawane będą  również sadzonki roślin oraz gadżety ekologiczne. Nowością obecnej edycji będzie możliwość zamiany odpadów na kulturalne wypady. Oprócz roślin i gadżetów na mieszkańców Sieradza czekać będą bilety (vouchery) do kina oraz do figloraju.

Pamiętajmy! Sieradz lubię - odpady prawidłowo segreguję - koszty redukuję.

W ramach Festiwalu Recyklingu w dniach 20-24 maja 2024 r., w godz. 8:00 - 18:00 na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, przy ul. Dzigorzewskiej 4 zbierane będą następujące rodzaje odpadów:
- baterie małogabarytowe,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
(elektroodpady),
- puszki aluminiowe,
- odpady problemowe,
- oleje i tłuszcze jadalne.

W zamian za przekazane odpady w dniach 20-24 maja 2024 r., w godz. 8:00 – 18:00 (lub do wyczerpania zapasów) na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, przy ul. Dzigorzewskiej 4 wydawane będą bilety do kina lub figloraju oraz gadżety ekologiczne: powerbanki, zegary na wodę, pojemniki na baterie z testerem, parasole, gry planszowe i karciane,
tablice do notowania, latarki, pojemniki na bioodpady, pudełka na lunch, bidony, kubki, torby, worki, długopisy.

W zamian za przekazane odpady w dniach 20-24 maja 2024 r., w godz. 8:00 – 18:00 (lub do wyczerpania zapasów roślin) na terenie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Sieradzu, przy ul. Wojska Polskiego 102 wydawane będą sadzonki drzew, krzewów oraz rośliny doniczkowe.

Uwaga. Ilość roślin, biletów i gadżetów jest ograniczona.

Podczas Festiwalu Recyklingu stosowany będzie przelicznik:
1 EKODUKAT przysługuje za:
- 3 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
- 0,25 kg baterii małogabarytowych,
- 0,5 kg puszek aluminiowych,
- 0,25 kg oleju lub tłuszczu jadalnego (nie więcej niż 5 kg jednorazowo)
Za odpady problemowe (bez względu na dostarczoną jednorazowo ilość) mieszkańcy otrzymają w miejscu odbioru odpadów - gadżet ekologiczny + 1 szt. ekodukatu.

Wykaz przeliczników ekodukatów na rośliny, bilety i gadżety dostępny jest do pobrania poniżej.

Podczas ubiegłorocznego  XVIII Festiwalu Recyklingu, 634 mieszkańców dostarczyło odpady na Stację Przeładunkową Odpadów Komunalnych o łącznej masie ponad 26,5 Mg.

(Źródło Urząd Miasta Sieradza i Sieradz lubię FB)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz