W Sieradzu w dniu 8 maja pod pomnikiem poświęconemu Bohaterom Walk nad Wartą 1939 roku, odbyła się uroczystość związana z 80. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Uroczystość rozpoczęła się od polowej Mszy Świetej, którą odprawił proboszcz parafii wojskowej w Sieradzu ks. kpt. Marcin Naglik.
Po mszy okolicznościowe przemówienia wygłosili Prezydent Sieradza Paweł Osiewała (wysłuchaj MP3) oraz ppłk Janusz Marciniak prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Sieradzu (wysłuchaj MP3).
Została także oddana salwa honorowa przez kompanię 15 Sieradzkiej Brygady Łączności. Następnie przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów a także zapaliły symboliczne znicze.
W uroczystości brali udział Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, V-ce Starosta Sieradzki Konrad Wilczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu Michał Pabich, Żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Łączności wraz z dowódcą płk Sławomirem Kozłowskim, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatantów, przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, harcerze oraz młodzież szkolna.
Wartę honorową przy pomniku pełnili żołnierze z 15 Sieradzkiej Brygady Łączności.
A gdzie jest stary pomnik który miasto oddało na złom?
OdpowiedzUsuńNa złomie.
UsuńA kto wziął kasę??
Usuń...... PRZECIEŻ PRZYZNAŁ W TELEWIZJI OSIEDLOWEJ , ZE JESZCZE NA TYM ZAROBIŁ./ CHODZI DUJŻ ILOŚĆ MIEDŻi, Z KTÓREJ BYŁ ZROBIONY kRZYŻ STAROSŁOWIAŃSKI - BYŁ TAM OD LAT, I WTEDY MIASTO I OKOLICA SZŁY DO GÓRY. Ten pan , po prostu ukrzyżował miasto , bo nie są miecze a krzyże , trzeba to zacząć widzieć i coś z tym zrobić bo inaczej polegniemy .Ponad to przy okazji spaprano pobliski bunkier / pytanie , czy ten ,który to zrobił znał jego tajemnice/
Usuń...... dodam jeszcze , że krzyż starosłowiański jest niezwykłym znakiem i oznacza Naprzód.Nie ma silniejszego znaku dającego ochronę , dobrze że jeszcze żyjemy po tym wyczynie.Jesteśmy jednym z najstarszych miast w Polsce , gdzie jest Bank Narodowy pytam.
Usuń