Dnia 19 maja 2025 r. w Przedszkolu nr 5 im. Misia Uszatka w Sieradzu odbyły się zajęcia otwarte dla przedstawicieli organu prowadzącego, realizowane w ramach nagrodzonej innowacji pedagogicznej „Rozwijamy kompetencje kluczowe u dzieci w Krainie Misia Uszatka”. Projekt ten został uhonorowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ubiegłorocznym konkursie „Kierunek: Innowacja 2024”.
W otwartych zajęciach wzięli udział zaproszeni gości m.in. Pani Agnieszka Cieślak, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Pani Magdalena Marciniak, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu oraz Pani Sara Szustak – Radna Miasta Sieradza.
Zgromadzeni mieli okazję aktywnie obserwować innowacyjne zajęcia:
EKO-SENSORYCZNE,
KULINARNE,
SZACH-MAT.
Podczas zajęć zaproszeni goście mogli przyglądać się zarówno procesowi decyzyjnemu dzieci przy wyborze sal, jak i logistycznym rozwiązaniom zastosowanym w ramach innowacji. Spotkanie to było nie tylko okazją do zaprezentowania działań podejmowanych przez nasz zespół, lecz także doskonałym dowodem na to, jak nowatorskie metody nauczania wspierają rozwój kompetencji kluczowych u najmłodszych.
Prekursorką i nauczycielką, która otrzymała nagrodę, za wprowadzenie była Pani Justyna Dąbrowska. Przedszkolanka z Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka w Sieradzu, pomysłodawczyni innowatorskiej metody nauczania pt. .„ Rozwijamy kompetencje kluczowe u dzieci w Krainie Misia Uszatka”. Metoda ta realizowana była przez wszystkie nauczycielki w przedszkolu, na czele z dyrekcją p. Agatą Owczarek. Innowację przeprowadzono wśród dzieci 4,5,6-letnich uczęszczających do sieradzkiego przedszkola. Realizacja innowacji odbywała się w trakcie zajęć dydaktycznych i innych zajęć wynikających z organizacji pracy przedszkola. Dzieci biorące udział w innowacji samodzielnie dokonywały wyboru, w jakiej formie aktywności chcą uczestniczyć w danym dniu. Wybierały przygotowane wcześniej kolorowe emblematy, które oznaczały daną salę zainteresowań. Dzieci miały do wyboru zajęcia sensoryczno - plastyczne, eksperymentalne, taneczno – ruchowe, kulinarne. Wprowadzenie kompetencji kluczowych w przedszkolu miało na celu wszechstronny rozwój dzieci, przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie i zdobycie umiejętności niezbędnych do skutecznego funkcjonowania w różnych obszarach życia.
(Źródło Urząd Miasta Sieradz)
WSZYSTKO CACY,tylko nie rozumiem dlaczego szanowna komisja w postaci utytułoiwanych bprzedstawicieli władzybnie zwróciła uwagi na fakt, ze pod samymi oknami sal dla dzieci usytułowano parking dla kadry przedszkola.aod ulicy budynek - pasy i świtała osłania spory żywopłot, ale dlaj już nie .Brama wjazdowa od głównej ulicy szeroko otwarta dla automobli a wiatry od zachodu czyli prosto do sal gdzie przebywają dzieci,Przedszkolan należą do kuratorium - może w nich obowiązują inne przepisy.
OdpowiedzUsuń