Miasto Sieradz inwestuje w opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami. Emilia Marek, wiceprezydent Sieradza podpisała umowę dotyczącą adaptacji i modernizacji budynku przy ul. Rycerskiej 4 w Sieradzu na potrzeby utworzenia dodatkowych 36 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat.
- Realizacja tego zadania to kolejny krok w rozwoju miejskiej infrastruktury opieki nad dziećmi do lat 3. Dzięki inwestycji zwiększy się dostępność miejsc w żłobkach, co wesprze rodziny w godzeniu obowiązków zawodowych z opieką nad dziećmi.
Całkowita wartość umowy to 1.622.386,00 zł brutto, a środki pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach programu Aktywny Maluch, finansowanego przez Unię Europejską – NextGenerationEU.
Termin realizacji zadania wynosi 8 miesięcy od dnia podpisania umowy, natomiast wyposażenie dostarczone zostanie po 1 stycznia 2026 roku. Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia będą fabrycznie nowe, opatrzone certyfikatami CE, zgodne z wymogami BHP i normami obowiązującymi w placówkach oświatowych. Projekt zakłada także pełne dostosowanie do potrzeb dzieci oraz zapewnienie bezpiecznych i funkcjonalnych rozwiązań.
Prace zostaną skoordynowane z równolegle prowadzoną inwestycją dotyczącą modernizacji sali gimnastycznej. Ich wykonawcą będzie firma P.B.H.U. „SAF-BUD” Dariusz Szafarz.
(Źródło Urząd Miasta Sieradz)
Po co w Sieradzu nowy żłobek, jak w tym mieście nie rodzą się dzieci, zamiast żłobka, powinni budować DPSy, bo za 10 lat nie będzie miejsca dla starców
OdpowiedzUsuńPani w różowym najwyraźniej nie dostrzega problemu i szasta kasa na lewo i prawo, bo nie jej.
Usuń..... zupełnie się pogubili , działają ad hoc bez ładu i składu,Ta część miasta była pomyślana jako blok naukowy,Szkoła Podstawowa nr 1 , liceum ogólnokształcące , biblioteka i w pobliżu przedszkole dla pracowników tych placówek ,Potem doszła 1000 latka na płacu węglowym wchłaniająca uczniów ze szkoły nr 2 przy klasztorze i nr 3 w ówczesnej Mleczarni- szkoła na piętrze .mleczarnia na dole.Potem z tej szkoły zrobiła się szkoła nr 2,Dalej dwa przedszkolą ,Technikum Mechaniczne z internatem o renomie Europejskiej i zawodowe przy niej trzyletnie.Po upływie tego czasu zmieniły się trochę realia, Budynek dwójki zajęły szkoły językowe itd.Miasto rosło ale w inną stronę,Budynek należało przekształcić dla studentów licenjatów , wydział pielęgniarski ,rehabilitantów , laborantów stosownie do poytrzeb placówek służby zdrowia w mieście i okolicy,Baza na praktyczną naukę na miejscu,Ale geniusze nowej władzy pojęcia nie mają o zasobach lokalowych,On wiedzą lepiej.Po cholerę żłobek na rycerskiej jak tam nie ma młoidych małżeństw, tachej niemowlaki z np Bohaterów Września,jaja.Niech zyje głupota robotników \z magistratu,Pytam jak Samorząd móg wyrazić zgodę na taką głupote CDN,,,,,,,
UsuńOni pewnie "myśleli" o urzędnikach ze starostwa, że będą tam zostawiać maluszki, ale gdzie są te maluszki, skoro w starostwie pracują prawie emerycie, a młode urzędniczki wola rodic "kariery" niz rodzic dzieci.
UsuńJako mama maluszków uważam, że żłobek jest bardzo potrzebny. Mamy przedszkola, ale miejsc w miejskim żłobku jest mało, więc się cieszę… a jeśli chodzi o szastanie pieniędzmi to radzę się wczytać w artykuł - jest finansowany z środków zewnętrznych więc super!
OdpowiedzUsuńPowaliło was. Wieczni malkontenci. Żłobek jak najbardziej jest potrzebny.
OdpowiedzUsuńdla uzupełnienia - żłobki podlegają Ministerstwu Zdrowia i Opieki Społecznej,Warunki określają odrębne przepisy i wymogi obce laikom magistratu ,Według tych wymogów był wybudowanyZłobek przy ulicy Polnej łącznie z obejściem , to geniusze zlikwidowali i przeznaczyli na biura Mopsu i alkoholików,W tamtym żłobku kadra i budynek podlegały terenowej placówce słuzby zdrowia / pralnia , odzież i bielizna dla niemowlaków - rano były podczas przyjęćia przebierane w ciuch złobkowe , była jedocześnie obserwacja POWŁOK SKÓRNYCH , I STANU ZDROWIA MALUSZKA.
OdpowiedzUsuń