28.1.26

Niebezpieczna noc w Bogumiłowie. Poślizg, rów i ucieczka z miejsca zdarzenia

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło w Bogumiłowie, w gminie Sieradz. W nocy z wtorku na środę (z 27 na 28 stycznia) kierujący samochodem osobowym, ignorując trudne warunki panujące na drodze, wpadł w poślizg, pojazd zjechał z jezdni, uderzył w barierę ochronną, wpadł do rowu i z dużą siłą uderzył w betonowy przepust.

Według relacji świadków wszystko wskazuje na to, że poślizg nie był przypadkowy. Przy śliskiej nawierzchni i nocnej porze takie zachowanie to skrajna nieodpowiedzialność, która mogła zakończyć się tragedią. W tym miejscu warto zadać pytanie: czy była to brawura, czy zwykła głupota?

Zamiast wezwać służby i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, kierujący bardzo szybko usunął pojazd i oddalił się z miejsca kolizji. Takie zachowanie budzi poważne wątpliwości i może mieć konsekwencje prawne.

Przy obecnych warunkach drogowych wystarczy chwila nieuwagi lub nadmierna prędkość, by doszło do poważnego wypadku. Apelujemy do kierowców o rozsądek i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze przypominają policjanci.

Na szczęście tym razem nikt nie odniósł obrażeń. Jednak takie zachowania na drodze stanowią realne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu. Droga to nie miejsce na popisy chwila brawury może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.

Autor: Redakcja Sieradz To My. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane.
Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów naruszających prawo, zasady współżycia społecznego lub regulamin serwisu.