środa, 15 marca 2017

Minister Jan Szyszko w Sieradzu


W środę 15 marca Sieradz odwiedził minister środowiska w rzędzie Beaty Szydło Jan Szyszko. Spotkanie odbyło się w sieradzkim magistracie.


Do Sieradza z ministrem przyjechali również między innymi wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, Artur Michalski wiceprezes NFOŚiGW.
 Jan Szyszko spotkał się między innymi z samorządowcami z powiatu sieradzkiego, wieluńskiego i zduńskowolskiego, niestety nie wszyscy samorządowcy nie zostali zaproszeni na spotkanie z ministrem Szyszko, wśród zaproszonych nie było burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego.
 Dlaczego burmistrz Rajewski nie został zaproszony na to spotkanie odpowiedział prezydent Sieradza Paweł Osiewała listę spotkania z panem ministrem układaliśmy dużo wcześniej, sprawa zwierząt i nieudzielenia zgody to jest sprawa sprzed kilku dni, a te zaproszenia były wysyłane co najmniej dwa tygodnie temu, to jest pierwszy aspekt, no nie może wszystkich zaprosić, tutaj byli przedstawiciele samorządów tych, które bardzo ściśle współpracują z nami, z miastem Sieradzem……można to odwrócić ja do Błaszek również nie jestem zapraszany na uroczystości, które są tam organizowane.
 Po zamkniętym spotkaniu z samorządowcami minister Jan Szyszko spotkał się z dziennikarzami i odpowiadał na zadane pytania.
 Minister Szyszko odniósł się, do ostatniej ustawy dotyczącej możliwości wycinania drzew na prywatnych gruntach bez zezwolenia pani redaktor coś mi się wydaje, że pytanie nie jest związane z tematyką mojego przyjazdu, ale rozumiem prawo dziennikarskie i tylko chciałem się spytać skąd ma pani takie wiadomości?, co pani czyta i co pani ogląda, bo gdyby pani oglądała to, co ja czytam i to, co oglądam (telewizje t Trwam, radio Maryja, Nasz Dziennik) i tam nie ma tego rodzaju informacji. 
 Do tematu wycinki drzew odniósł się również prezydent Osiewała, jeżeli ja mogę powiedzieć z doświadczenia miasta Sieradza, to co obserwujemy tutaj, to nie stwierdziliśmy żadnego przypadku wycinania drzew pond to, co dzisiejsze przepisy obowiązują.
 Jednym z tematów, jakie było poruszenie na spotkaniu z ministrem i wiceprezesem NFOŚiGW była geotermia, jaka ma być w Sieradzu.
 Już w trzecim kwartale 2018 roku w naszym mieście zostanie dokonany odwiert testowy.
 Tuż po zakończonej wizycie ministra Szyszki można było, zaobserwować jak na jednym z osiedli rozpoczęto pielęgnację drzew.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz