piątek, 10 marca 2017

Śmiertelny wypadek na S8


9 marca 2017 roku około godziny 22.20 na drodze S – 8 na wysokości miejscowości Szklana Huta w gminie Złoczew, na pasie w kierunku Łodzi doszło do tragicznego w skutkach zderzenia 4 ciężarówek z naczepami.

Według wstępnych ustaleń kierowcy dwóch pierwszych tirów przez CB – radio dowiedzieli się o utrudnieniach spowodowanych wcześniejszą kolizją, która miała miejsce około kilometra przed nimi.
 W związku z tą informacją kierowcy zaczęli zwalniać. W tym momencie z nieustalonych powodów kierowca ostatniej – czwartej ciężarówki marki Mercedes z pełnym impetem uderzył w tył naczepy poprzedzającego go pojazdu.
 Uderzona w naczepę Scania kierowana przez obywatela Holandii uderzyła w tył naczepy ciężarowego Mana, a ten w tył naczepy pierwszej ciężarówki marki Renault. Niestety kierujący ostatnią ciężarówką, obywatel Białorusi poniósł śmierć na miejscu. Natomiast holenderski kierowca wraz z pasażerem z obrażeniami ciała zostali hospitalizowani w sieradzkim szpitalu.
 Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, zaś od białoruskiego kierowcy pobrano krew.
 Trzy godziny później, około 2.25 w tym samym miejscu, jednak na przeciwległym pasie ruchu doszło do kolizji drogowej z udziałem ciężarówki marki Iveco z vw sharan. Jak wstępnie ustalono kierujący ciężarówką, 25-letni kierowca prawdopodobnie zagapił się, obserwując pracę służb mundurowych na miejscu wypadku i uderzył w tył vw, a następnie wbił się w barierę energochłonną oraz ekran akustyczny.
 Kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.
W tym momencie oba pasy ruchu zostały całkowicie zablokowane. Policja zorganizowała objazdy. Pas ruchu w kierunku Wrocławia został udrożniony w godzinach rannych. Źródło Policja2 komentarze:

  1. Pechowy ten czwartek był dla kierowców na S8

    OdpowiedzUsuń
  2. S 8 Drogą śmierci w Polsce

    OdpowiedzUsuń