środa, 1 marca 2017

Zamiast spotkania z14-latką trafił do policyjnej izby zatrzymań


Myślał, że spotka się z 14–latką a pojawili się policjanci. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z sieradzkimi kryminalnymi zatrzymali 32-latka, który próbował umawiać się w celach seksualnych z rzekomą 14-latką.

 
Do zatrzymania mężczyzny przyczyniła się 29-letnia mieszkanka północnej Polski. Kobieta w połowie grudnia zeszłego roku na jednym z portali internetowych podała się za 14-letnią dziewczynkę, która chciała nawiązać znajomość w celach seksualnych. 

Dość szybko odezwał się do niej zatrzymany mężczyzna. W trakcie nawiązanej znajomości wielokrotnie proponował za pomocą sms kontakty z podtekstem seksualnym.
 Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że przez cały czas był on przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką.
 W lutym tego roku kobieta, podając się cały czas za małoletnią, zaaranżowała bezpośrednie spotkanie w Sieradzu. 
Wcześniej jednak o całej sprawie powiadomiła Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Funkcjonariusze z Łodzi i Sieradza w dniu spotkania urządzili zasadzkę. 22 lutego około godziny 14.00 zaskoczony mężczyzna został zatrzymany na jednym z sieradzkich parkingów usytuowanych przy szkole podstawowej. Na swoją ofiarę czekał w samochodzie.
 W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami nie wypierał się umówionego spotkania. 
 Mężczyzna usłyszał zarzut składania propozycji seksualnych, przy wykorzystaniu sieci telekomunikacyjnej osobie poniżej 15 roku życia.
 Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło:KPP Sieradz
 

1 komentarz: