poniedziałek, 10 kwietnia 2017

7 Rocznica katastrofy w Smoleńsku


W poniedziałek 10 kwietnia w całym kraju obchodzona jest rocznica katastrofy Smoleńskiej, uroczystości rocznicowe odbyły się również w Sieradzu.
Sieradzkie uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta w sieradzkiej Kolegiacie, w której uczestniczyli, przedstawcie władz powiatu, miasta, samorządowcy, poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna 15 SBWD, mieszkańcy naszego miasta. 
Po mszy wszyscy przeszli pod pomnik upamiętniający katastrofę w Smoleńsku gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 
Wystąpienie okolicznościowe wygłosił Mirosław Antoni Owczarek, przewodniczący Rady Miasta Sieradz pozwólcie, że to wystąpienie okolicznościowe będzie przypomnieniem tego, co stało się rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu…… przed tym naszym kościołem. W kolejną już 7 rocznice katastrofy Smoleńskiej pragniemy, oddać hołd wszystkim ofiarom tej bezprecedensowej Polskiej tragedii narodowej powiedział między innymi Mirosław Owczarek. 
Po odczytaniu wszystkich nazwisk osób, które zginęły w katastrofie Smoleńskiej, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz