środa, 12 kwietnia 2017

Zgubił dowód i wpadł po włamaniuSieradzcy policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za serię włamań. Jeden ze sprawców niedaleko miejsca przestępstwa zgubił swój dowód osobisty.
 
7 kwietnia 2017r. sieradzcy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do zaparkowanego opla vectry. Wówczas z samochodu skradziono radioodtwarzacz samochodowy i pendrive, powodując tym straty w wysokości około 620 złotych. 
Do pracujących na miejscu włamania funkcjonariuszy podszedł mężczyzna mówiąc, że niedaleko od samochodu zauważył leżący na ziemi dowód osobisty. 
Policjanci dokładnie sprawdzili osobę właściciela dokumentu, wychodząc z założenia, że mógł mieć związek  z tym przestępstwem. 
Sieradzcy kryminalni dość szybko ustalili krąg bliskich znajomych mężczyzny. Jedna z nich była doskonale znana policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. 
Po analizie zebranych materiałów 9 i 10 kwietnia zatrzymano 2 młodych mieszkańców gminy Brzeźnio, w tym właściciela dowodu, oraz mieszkańca Warty i Sieradza. Śledczy ustalili, że zatrzymani mieli związek z przynajmniej dwoma innymi przestępstwami dokonanymi na terenie Sieradza. 
Ustalono, że działając w różnym składzie osobowym w dniu 18 stycznia włamali się do samochodu renault, gdzie skradli radio CB o wartości około 100 złotych. 
Natomiast dzień później z otwartego samochodu volkswagen polo skradli koło samochodowe, nawigację i dowód rejestracyjny pojazdu, powodując straty w wysokości około 800 złotych. 
Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani przyznali się i złożyli wyjaśnienia. 
Funkcjonariusze ustalili również, że w okresie ostatnich trzech miesięcy podejrzani przynajmniej czterokrotnie kradli tablice rejestracyjne innych pojazdów. Następnie po przymocowaniu ich do samochodu należącego do jednego z nich, tankowali paliwo na stacjach benzynowych, po czym uciekali nie regulując należności. 
Za te czyny odpowiedzą w osobnym postępowaniu. Źródło: KPP  
 

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.