poniedziałek, 8 maja 2017

Jubileuszowe strzelanie o tarcze pułkownika Skarzyńskiego


W niedzielę 7 maja na strzelnicy myśliwskiej we wsi Pyszków w gminie Brzeźnio, odbyło się jubileuszowe, bo już 10 strzelanie o tarczę pułkownika Stanisława Skarżyńskiego.Organizatorem jubileuszowego strzelania na strzelnicy w Pyszkowie było Sieradzkie Bractwo Kurkowe. 
To nie jedyne strzelanie, które odbyło się w niedzielę wszyscy, którzy przyjechali do Pyszkowa mogli wziąć udział wstrzelaniu do tarcz ufundowanych przez Hotel Podklasztorze, wójta gminy Burzenin Jarosława Janiaka, burmistrza gminy Warta Jana Serafińskiego, organizatorzy przygotowali również specjalną tarczę VIP. 
Jedynie do tarczy pułkownika Stanisława Skarżyskiego mogli strzelać bracia i siostry należące do bractw kurkowych. 
O tradycji i historii strzelania o tarczę i puchar pułkownika Stanisława Skarżyńskiego rozmawialiśmy z Jerzym Kowalskim starszy Sieradzkiego Bractwa Kurkowego. Najważniejsza tarcze niedzielnego strzelania, czyli tarczę i puchar pułkownika Stanisława Skarzyńskiego zdobyła siostra Katarzyna Gajewska
Tarczę i nagrodę hotelu Podklasztorze zdobył Zbigniew Krasiński, tarcze burmistrza Warty Jana Seweryńskiego zdobył mieszkaniec gminy Burzenin Arkadiusz Słupiński zaś tarczę wójta Burzenia Jarosława Janiaka zdobyła mieszkania gminy Warta Anita Polusik
Tarcza VIP po raz drugi z rzędu powędrowała w ręce naszego kolegi redakcyjnego Konrada Masłowskiego. O swojej przygodzie ze strzelectwem opowiadała nam Jadwiga Reszpondek.


2 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.