piątek, 12 maja 2017

Targi pracy i doradztwa zawodowego


W środę 11 maja w sali C starostwa powiatowego odbyły się targi pracy i doradztwa zawodowego, imprezę odwiedziło kilkaset osób.

Na targach swoje stoiska wystawiło kilkadziesiąt firm z terenu powiatu, na których odwiedzający mogli dowiedzieć się o charakterze firmy i jakie osoby mają szanse znaleźć pracę. 
Organizatorem targów byli, Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi-Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Sieradzu, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu i Starosta Sieradzki. 
Rozwój zawodowy człowieka to jest istotny element w jego życiu, człowiek rozwija się zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej, związanej z wykonywana pracą, ta jest źródłem dochodu, ale może być też źródłem satysfakcji, aby tak było, potrzebna jest edukacja i potrzebna jest informacja, powiedział podczas otwarcia targów starosta sieradzki Mariusz Bądzior.  
Coraz większe są wymagania, pracodawca również przedstawia swoje wymogi, corpraca, pracodawcy, Sieradz, Sieradz taz większe są wymogi w stosunku do pracowników, oczekiwania, szczególnie pod względem językowym, niekiedy nawet już nie wystarcza znajomość jednego języka obcego, mówił do przybyłych na targi Jerzy Kaczmarek, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

2 komentarze: