poniedziałek, 15 maja 2017

Wypadek na Jana Pała II, brak sprawcy !!!


Wracamy do materiału z grudnia ubiegłego roku, a chodzi o wypadek drogowy z udziałem trzech samochodów na ulicy Jana Pawła II w dniu 29 grudnia 2016 r, w którym obrażeń ciała doznały dwie kobiety.


Do naszej redakcji napisały Panie, które ucierpiały w tym wypadku i przez blisko pięć miesiące trwało leczenie, ze względu na urazy, jakie doznały przy wypadku. 
Czynności w tej sprawie prowadzili sieradzcy policjanci, a nadzorowała to sieradzka Prokuratura Rejonowa. 
Po przesłuchaniu świadków i podejrzanego o spowodowanie tego wypadku, który nie przyznał się do zarzuconego mu czynu, prokuratora nadzorujący to dochodzenie zdecydował o powołaniu biegłego z zakresu ruchu drogowego, który miał określić, kto jest sprawcą tego wypadku. 
Niestety opina biegłego, nie określiła, kto jest sprawcą tego wypadku i dla tego prokurator nadzorujący wydął decyzje o umorzeniu dochodzenia. 
Tu należałoby przypomnieć, iż z informacji, jakie udało nam się ustalić na miejscu zdarzenie kierująca VW New Beetle i VW Pasat poczuli tylko jedno uderzenie. 
Jak powiedziała nam Joanna Morsawska, asesor prokuratury rejonowej w Sieradzu postanowieniem z dnia 28 kwietnia dochodzenie zostało umorzone, przed umorzeniem część materiałów została wyłączona w zakresie wykroczenia i obecnie postanowienie nie jest prawomocne, gdyż stronom przysługuje zażalenie na to postanowienie.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.