czwartek, 22 czerwca 2017

Koncert na rozpoczęcie lata w Szkole Muzycznej


W pierwszy dzień astronomicznego lata w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu odbył się niecodzienny koncert. Soliści wystąpili tym razem przy akompaniamencie orkiestry, a nie jak to bywa przeważnie, przy akompaniamencie fortepianu. Tego rodzaju przedsięwzięcie jest bardzo ciekawym doświadczeniem zarówno dla młodych muzyków, jak i dla ich nauczycieli.W poniedziałek 19 czerwca od koncertu w PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Turku rozpoczęło się trzydniowe tournée kaliskiej orkiestry i współpracujących z nią solistów. 
We wtorek 20 czerwca muzycy zagrali w Kaliszu, a w środę 21 czerwca w Sieradzu. Na scenie Sali Koncertowej spotkali się uczniowie trzech szkół muzycznych. Trzon tego zespołu tworzyli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im Henryka Melcera w Kaliszu. 
Jej uczniowie tworzyli zarówno orkiestrę złożoną z uczniów szkoły I stopnia, jak i również orkiestrę szkoły II stopnia. Oprócz tego występowali w roli solistów. Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Witolda Lutosławskiego w Turku reprezentował uczeń trzeciego roku klasy wiolonczeli Ignacy Jurek. Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec pani Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak, Dominika Wojnowicz z klasy gitary pana Romualda Erenca i Adrian Biernacki z klasy gitary pani Małgorzaty Łacwik byli przedstawicielami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Podczas tych trzech koncertów publiczność miała okazję wysłuchać dzieła stworzone przez G.F. Haendla, A. Vivaldiego, N. Paganiniego, H. Wieniawskiego czy A. Chaczaturiana. 
Artyści byli bardzo ciepło przyjmowani na scenie, a po wykonaniu utworu nagradzani gromkimi brawami, które niejednokrotnie wywoływały powtórnie na scenę świetnie grających solistów. 
Na zakończenie sieradzka publiczność zgotowała wykonawcom owacje na stojąco, wznosząc przy tym okrzyki, DZIĘKUJEMY.  Tekst i foto Sławomir Cieślak.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.