czwartek, 6 lipca 2017

Dwa nowe autobusy w MPK SieradzJuż od kilku dni w sieradzkim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji są dwa nowe autobusy Solaris Urbino10, to pierwsza transza autobusów jakie trafia do Sieradza.Nowej generacji autobusy w sieradzkim MPK zamienią najbardziej leciwe autobusy które miały już po kilkanaście lat i nie mieściły się w żadnych normach obowiązujących w transporcie samochodowym. 
Kolejne autobusy trafią do Sieradza w trzecim kwartale tego roku, kolejne w czwartym zaś ostatnie z 8 zakupionych przez MPK Sieradza w pierwszym kwartale 2018 roku. Całkowity koszt zakupu to kwota 7 875 690 00, sieradzka spółka uzyskała dofinansowanie przekraczające 5 milionów złotych. 
Nowe autobusy wyposażone są miedzy innymi w monitoring wizyjny, automaty biletowe co w znaczony sposób ułatwi zakup biletów na przejazd. 
Możliwe że jeszcze w tym miesiącu osoby które posiadają smrtfona i kartę płatniczą będą mogli korzystać ze specjalnej promocji na przejazdy na wszystkich liniach MPK Sieradza, za przejazd do końca roku zapłacą tylko 1 zł.

O nowych udogodnieniach w MPK Sieradz opowiadał nam Roman Zawiasa prezes zarządy MPK Sieradz, jeśli chcesz posłuchać wywiadu kliknij tu. Dodatkowo najpóźniej od września ruszy nowa linia autobusowa w Sieradz. O nowych nabytkach sieradzkiej spółki podczas uroczystości mówił Paweł Osiewała prezydent Sieradza MP3 do posłuchania.       Brak komentarzy:

Prześlij komentarz