piątek, 18 sierpnia 2017

Kolejna wpadka sieradzkiego Urzędu Miasta


Do naszej redakcji napisała jedna z mieszkanek Osiedla Chabie w Sieradzu z informacją, iż kilka dni wcześniej na ulicy Wspólnej i Sąsiedzkiej ktoś ustawił nowe znaki drogowe, niestety znaki wprowadzają, straszny zamęt wśród kierowców.


Postanowiliśmy sprawdzić, o co chodzi z tym oznakowaniem i tu nasze zdziwienie, gdyż ulica Wspólna jadąc od strony Olendry Duże, jest ulicą z pierwszeństwem przejazdu zaś, jadąc od strony Witosa, musimy ustąpić pierwszeństwa jadącym ulicą Sąsiedzką, gdyż żadnego znaku tu nie ustawiono. 
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Roberta Piątka z Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu, bez którego wiedzy nie powinna być zmieniana organizacja ruchu. Czegoś takiego być nie może, wynika to albo z tego, że zniknął znak ze względu na wandalizm, bo takie rzeczy notujemy bardzo często, albo było źle oznakowane, trzeba to po prostu sprawdzić. kliknik aby posłuchać MP3 
Tu można nadmienić, aby zarządca drogi, a w tym przypadku Urząd Miasta Sieradz, chciał dokonać zmiany organizacji ruchu musi takie rzeczy zgłosić do Komisji Bezpieczeństwa znajdującej się przy Staroście Sieradzkim, i dopiero ta komisja wydaje pozwolenie na zmianę organizacji ruchu. 
Po zainteresowaniu się przez naszą redakcję tematem, sieradzki magistrat obiecał uzupełnienie brakującego oznakowania. Masz podobne tematy, które Cię bulwersują, daj nam znać, my zajmiemy się tematem. Na Wasze informacje czekamy pod adresem: [email protected] lub telefonicznie: 603 031 154


2 komentarze:

  1. Proponuję Panu redaktorowi przyjrzeć się osiedlu Centrum Tam to jest dopiero bałagan ze znakami. Jeden wjazd droga wewnętrzna wyjeżdżając z osiedla przy parkingu Lidla koniec strefy zamieszkania Według UM Sieradz wszystko OK Wielokrotnie już zgłaszany problem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co się dziwić, że robią takie, brak dobrego szefa to myszy grasują i robią co chcą. Ciekawe kto by odpowiadał gdyby tam doszło do wypadku teraz ?

    OdpowiedzUsuń