piątek, 6 października 2017

Kolejne zniszczenia na starym cmentarzu w Sieradzu

Po nocnej wichurze jaka przeszła nad Sieradzem, po raz kolejny zostały zniszczone groby na starym cmentarzu przy ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu.


To już kolejne zniszczenia na sieradzkim cmentarzu po wichurach jakie przeszły nad miastem.
Mieszkańcy są oburzeni że administrator cmentarza nie wycina starych i spróchniał drzew, które zagrażają nie tylko grobom ale i osobom, które odwiedzają cmentarz.
Tym razem zniszczonych i uszkodzonych zostało około 40 nagrobków. 2 komentarze:

  1. Zdrowe drzewa też się łamały i przewracały. Oczywiście suche drzewa łamią się łatwiej , a dlaczego suche ? Bo ludzie podsypują solą i innymi świństwami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cmentarz jest przez "administratora" ubezpieczony. Nieprawdą jest twierdzenie, że nie dotyczy to niszczenia grobów przez np. połamane drzewa, odpadające gałęzie. Każdy "wnosi" opłatę za miejsce pochówku swoich bliskich i ma prawo domagać się odszkodowania za zniszczone groby. "Administrator" tłumaczy, że powinno się ubezpieczyć groby. Owszem, tak. Można je ubezpieczyć, np. od zniszczenia przez wandali czy zdarzeń losowych. Nie zwalnia to jednak "administratora" z wypłaty odszkodowania przez firmę w której ubezpieczył cmentarz. Należy zażądać od "administratora" numeru polisy OC i nazwy firmy ubezpieczającej i wystąpić do niej o odszkodowanie. Podanie tych danych jest prawnym obowiązkiem "administratora". Ludzie nie dajcie się zastraszać "administratorowi". Co ubezpieczył ? Kościół (?), ścieżki (?), a może ołtarz za kościołem ???

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.