wtorek, 3 października 2017

Międzynarodowy Dzień Muzyki w PSM I stopniaMiędzynarodowy Dzień Muzyki został uczczony bardzo godnie w sieradzkiej szkole muzycznej. Już przed południem młodzi akordeoniści zgromadzili się wokół swojego mistrza – Pawła Zagańczyka, który udzielał im licznych wskazówek wykonawczych. Paweł Zagańczyk jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Poza tym jest liderem zespołu Zagan Acoustic. Przeprowadzone przez niego lekcje z pewnością wpłyną na jakość gry młodych artystów.
Koncert kwartetu Zagan Acoustic został poprzedzony uroczystym wręczeniem nagród osobom, które wzięły udział w konkursie przeprowadzonym na antenie „Naszego Radia”. Płyty zespołu z rąk jego członków odebrały panie Maria Gross i Elżbieta Żywica.
Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka - od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.
Zespół Zagan Acoustic wystąpił w składzie Paweł Zagańczyk - akordeon, Joachim Łuczak - skrzypce, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Jarosław Stokowski - kontrabas. Zaprezentował publiczności utwory z dwóch dotychczasowych płyt "3:1" i "Folk&Roll".
Lekkość i swoboda z jaką artyści wykonywali kolejne utwory zachwyciła sieradzką publiczność. Muzycy okazali się również znakomitymi konferansjerami zapowiadając z wielkim poczuciem humoru wykonywane kompozycje. „To co gramy trudno sklasyfikować. Muzyka, którą gramy ma bardzo szerokie spektrum, zahacza o muzykę jazzową , muzykę klezmerską, szeroko pojętą muzykę improwizowaną, a także muzykę klasyczną. Kochamy muzykę, kochamy grać i ciężko znaleźć nam jakiś jeden azymut, ale grając świetnie się bawimy” - powiedzieli o sobie artyści podczas radiowego wywiadu.
Koncert zorganizowało Towarzystwo Muzyczne Fermata w Sieradzu przy współpracy z PSM I st. w Sieradzu i wsparciu finansowym Urzędu Miasta Sieradza. Źródło-Sławomir Cieślak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz