piątek, 20 października 2017

O Asnyku w PBPW środę 18 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyło się spotkanie z Anetą Kolańczyk która opowiadała o Adamie Asnyku.Aneta Kolańczyk, kaliszanka od pokoleń. Autorka książek, artykułów i audycji radiowych dotyczących literatury i literatów Wielkopolski, a także piosenek i recenzji. Współtworzy, jako autorka tekstów, zespół Rozmark Cafe. 
Na co dzień nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Autorka trzech książek poetyckich wydanych pod pseudonimem Teresa Rudowicz. Debiutancki tom, zatytułowany „Podobno jest taka rzeka”, został wyróżniony w 53. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku 2012. 
Jako regionalistka od wielu lat „tropi” związki literatów z Wielkopolską. Wśród nich ważne miejsce zajmuje Adam Asnyk, urodzony w Kaliszu poeta, ale przede wszystkim niezwykły, mądry człowiek i gorący patriota. 
Poniżej znajdują się linki do posłuchania wykładka Pani Anety Kolańczyk. Asnyk część 1, Asnyk część 2, Asnyk część 3Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.