piątek, 22 grudnia 2017

Zadymienie i ewakuacja z budynku mieszkalnego


W piątek 22 grudnia około godziny 9 rano sieradzka straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Krakowskie Przedmieście.


Na miejsce zgłoszenia zostały wysłane zastępy z PSP i OSP, po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, iż w budynku nie ma pożaru, tylko bardzo silne zadymianie. 
Przybyli na miejsce strażacy z mieszkania ewakuowali 9 osób w tym 7 dzieci. 
Jak powiedział nam kapitan Sławomir Osiewała z PSP Sieradz, w budynku zainstalowane są czujniki dymu i czadu, mimo iż działały prawidłowo, nikt nie opuścił budynku, dopiero przybyli na miejsce strażacy musieli ewakuować mieszkańców. Przyczyną zadymiania w budynku było, wydostanie się ognia z wyczystki kominowej. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni, po zbadaniu wszystkich ewakuowanych stwierdzili, iż nikt nie wymaga, zabrania do szpitala. 
W rozmowie z prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego Pawłem Kurzawskim, usłyszeliśmy, iż kominy w tym budynku były czyszczone kilak dni temu. 
Wstępnie strażaccy przyjmują, iż przyczyną tego zagrożenia mógł być nieprawidłowy opał, jaki był używany w tym piecu.  


4 komentarze:

 1. Jak OSP Sieradz będzie jeździć na tak odległe tereny od strażnicy to im nie wystarczy paliwa do końca roku ;-) Wesołych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Elo Przemo, mordo za dużo jarasz XDD, ,,wesołych,, świąt. Od Seby

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety palą czym popadnie czuć to w okolicznych mieszkaniach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł z tymi wywiadami video.

  OdpowiedzUsuń