czwartek, 21 grudnia 2017

Zderzenie busa i ciężarówki


W środę 20 grudnia około godziny 23:40 we wsi Borysławice w gminie Błaszki w ciągu drogi krajowej numer 12 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.


O wielkim szczęściu może mówić kierowca busa, który zderzyła się z ciężarówką jadącą drogą krajową we wsi Borysławice
Jak udało nam się ustalić na miejscu kolizji, młody kierowca samochodu dostawczego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, z nieustalonych jeszcze przyczyn wymusił pierwszeństwo na ciężarówce. 
Samochód odstawczy po uderzeniu przez ciężarówkę przewrócił się na bok, ciężarówka kilkanaście metrów dalej wjechała na posesje i zatrzymała się kilka metrów od budynku mieszkalnego. 
W samochodzie dostawczym przewożony był drób, siła uderzenia była trak duża, że cały ładunek został rozrzucony po drodze. 
To już kolejne tak groźne zdarzenia na tym pechowym skrzyżowaniu, mieszkańcy od wielu lat walczą o wybudowanie w tym miejscu ronda, niestety wysiłki mieszkańców są bezskuteczne. 
Jak powiedzieli nam mieszkańcy Borysławic, musi tu dość do wypadku, w którym zginie jakiś dygnitarz lub dziecko dygnitarza to wówczas bardzo szybko powstanie tu rondo. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.  
3 komentarze: