piątek, 16 lutego 2018

Niebezpieczna kamienica przy RycerskiejDo naszej redakcji napisał mieszkaniec Sieradza zaniepokojony stanem technicznym kamienicy przy ulicy Rycerskiej, która zagraża bezpieczeństwu ludzi.
Dokładnie chodzi tu o budynek po byłym banku, który jakiś czas temu nabył prywatny przedsiębiorca z Sieradz. 
Niestety z budynku odpada tynk, który zagraża osobom, poruszającym się ulicą Rycerską, tu można nadmienić, iż przy tej ulicy znajduje się, szkoła podstawowa, przedszkole, ale przede wszystkim jest to ścisłe centrum miasta, i niestety stan techniczny i wygląd źle, mówi o naszym mieści. 
Turyści i osoby odwiedzające Sieradz, nie pomyślą o tym właścicielu źel tylko o mieście i mieszkańcach a w szczególności o władzach miasta, które nic z tym nie robią. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wiceprezydenta Sieradza Rafała Matysiaka. Zaraz zobaczymy, jak to wygląda i zgłosimy to straży miejskiej, natomiast kamienica sprzedana jest przez bank prywatnemu przedsiębiorcy….. my nie możemy interweniować u wściela kamienicy dodał na zakończenie rozmowy prezydent Matysiak. Kliknij, aby posłuchać MP3. O tym, co zrobić w takiej sytuacji rozmawialiśmy z Januszem Antczakiem, Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Sieradzu. Tak temat jest znany PINB, prowadzimy w tym zakresie stosowne postępowanie, odnośnie utrzymania obiektu budowlanego. Kliknij, aby posłuchać MP3.


3 komentarze:

  1. I znowu następny zabytek będzie przeznaczony "pod młotek" dla placu,jak gorzelnia i zielarnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taki jest los zabytków w jednym z najstarszych miast w Polsce.Budynek podzieli los gorzelni i zielarni - dla placu będzie wyburzpny.

    OdpowiedzUsuń
  3. A celebryci na Opbe hair 2018 robił sobie foty na insta z tą ruderą jako pamiątkę pobytu w Sieradzu. I weź tu takiemu zapłać za prowadzenie impezy a na koniec póści w świat takie foto z sieradza:(

    OdpowiedzUsuń