poniedziałek, 12 lutego 2018

Wszystko o akordeonie w PSM I stopnia Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek 23 lutego 2018 r. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz PSM I st. w Sieradzu. 


 Tegoroczna edycja spotkań została rozszerzona o wykłady i warsztaty dla młodych muzyków, które poprowadzi jeden z najlepszych akordeonistów jazzowych w Polsce pan Paweł A. Nowak. Uwaga uczniów i słuchaczy skupi się tym razem na znaczeniu akordeonu w muzyce rozrywkowej.
Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10:00 wykładem o historii akordeonu udokumentowanym prezentacją najciekawszych egzemplarzy instrumentów z kolekcji Pawła A. Nowaka obejmującej ponad 300 eksponatów pochodzących z całego świata.
Po bloku wykładów połączonych z warsztatami,  o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert muzyki popularnej w wykonaniu najmłodszych adeptów akordeonistyki.
Natomiast o godzinie 18:00 na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zaprezentuje się zespół Pawła Nowaka „Almost Jazz Group”. Podczas koncertu muzycy zagrają materiał, który jest podsumowaniem dotychczasowej 6 letniej działalności. Przede wszystkim usłyszymy utwory z najnowszej płyty pt. "Fade out", której premiera odbyła się pod koniec października. Oczywiście nie zabraknie także kompozycji z płyty "Na Kaszebach", która wypełniona jest autorskimi aranżacjami znanych kaszubskich tematów. Artyści przypomną także brzmienia z pierwszej płyty Almost JG.
 Każdy chętny może wziąć udział w planowanych wydarzeniach, ale na koncert „Almost Jazz Group” należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły.
 W tym roku, po raz pierwszy „Cyja w Sieradzu” odbywa się pod patronatem Prezydenta Sieradza . Źródło PSM I stopnia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz