wtorek, 13 marca 2018

Potrącenie dziecka na Kościuszki

We wtorek 13 marca tuż przed godziną 8 rano na chodniku przy szkole podstawowej nr 1 zostało potrącone dziecko, które szło do szkoły.

Na chodniku w bezpośredniej bliskości szkoły podstawowej nr 1, kierujący samochodem osobowym honda, wyjeżdżając spod szkoły potrącił 8-letnie dziecko, które szło do szkoły. 
Świadkami zdarzenia byli strażnicy miejscy, którzy w godzinach rannych patrolują okolice szkoły, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do niej. 
O zdarzeniu opowiadał nam Komendant straży miejskiej w Sieradzu Marek Pacyna, kliknij, aby posłuchać MP3
Poszkodowane dziecko ratownicy medyczni przewieźli do sieradzkiego szpitala. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z sieradzkiej drogówki.


11 komentarzy:

 1. To jak pilnowali że doszło do potrącenia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbym zaznaczyć, że do zdarzenia nie doszło na przejściu dla pieszych, które codziennie obstawiają strażnicy tylko na chodniku, gdzie auto wyjeżdżało z bramy szkoły to po pierwsze. Po drugie to jest niedopilnowanie przez pracowników szkoły, że dziecko wydostało się ze szkoły nieubrane bez kurtki itd... Nie dopilnowali ucznia swojego w związku z tym wyciągnąłbym konsekwencje wobec nich.

   Usuń
  2. Przecież dziecko szło doszłoby dopiero to jak mieli pilnować

   Usuń
 2. Strażnicy tylko stoją i patrzą a dzieci chodzą jak chcą. Idealnym rozwiązaniem jest zbieranie grup dzieci i przepuszczanie ich sekwencjami. Bezpieczniej dla dzieci i młodzieży . Nie będzie takich korków przed 8 mą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziecko zostało potrącone NA CHODNIKU. Jest to obszar przeznaczony dla pieszych. I to kierowca powinien mieć w tym momencie oczy dookoła głowy,tym bardziej tuż przy szkole. Do czego to dochodzi żeby pieszy nawet na chodniku musiał rozglądać się czy przypadkiem jakiś kretyn go nie "rozjedzie"...

   Usuń
  2. Strażnicy w tym miejscu oddziaływać prewencyjnie, gdyby nie oni to mało kto by sie zatrzymał żeby dzieci przepuścić...

   Usuń
 3. Przecież jest monitoring niech sprawdza wyszlo ze szkoły bez kurtki czapki samo szkoła nie dopilnowała swoich uczniów

  OdpowiedzUsuń
 4. dziecko szło do szkoły, więc szkoła nic do tego nie ma. Do potrącenia dosłodzona chodniku około 30 metrów od przejmująca dla pieszych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie znaczenie ma to, czy dziecko szło do szkoły, czy z niej wyszło?? Zostało potrącone na chodniku, a to miejsce, gdzie wszyscy powinni czuć się bezpieczni!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Po 1 dziecko wybieglo za mamą a to że nie patrzylo to wpadlo pod auto, a po 2 dziecku nic sie nie stalo, bylo to tylko delikatne uderzenie a na drugi dzien biegal i smial sie, wiec pozdrawiam osoby ktore wyolbrzymiaja to i robia wielka afere;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzie cko wybiegło za matką i nie zostało zabrane do szpitala więc nie piszcie głupot

  OdpowiedzUsuń