czwartek, 1 marca 2018

Umowa na odwiert geotermalny podpisana


W czwartek 1 marca prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Arkadiusz Bieduski Prezes Zarządu G-Drilling i Janusz Dańda Wiceprezes Zarządu G-Drilling podpisali umowę dotycząca wykonania otworu geotermalnego.To kolejny już etap do tego, że mieszkańcy Sieradza będą korzystali z ciepłej wody, jaka jest pod naszym miastem. Odwiert wykonany zostanie w bezpośredniej bliskości elektrociepłowni na ulicy Zachodniej. 
W pierwszej kolejności chcemy to wykorzystać do ogrzewania mieszkań na terenie miasta Sieradza, cieszę się ogromnie, że forma reprezentowana przez panów wygrała ten przetarg, bo pan prezes również jest przedstawicielem działających już rozwiązań w zakresie geotermii w Stargardzie, w którym miałem przyjemności już być powiedział nam konferencji prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Kliknij, aby posłuchać w całości nagrania MP3. 
Jesteśmy firma z ponad 100-letnią tradycją w zakresie wierceń, specjalizujemy się w otworach geotermalnych i mamy w nich największe doświadczenie w Polsce, więc jeśli tylko warunki geologiczne na to pozwolą a wszystkie znaki na niebie i ziemi czy w zasadzie w ziemi wskazują na to, że woda i wydajności będzie w tych warstwach więc jesteśmy przekonani, że ten projekt zakończy się sukcesem, powiedział na przed podpisaniem umowy Arkadiusz Bieduski Prezes Zarządu G-Drilling. Kliknij, aby posłuchać w całości nagrania MP3.
Odwiert na ulicy Zachodniej ma być wykonany do dnia 20.08.2018 r. Wartość umowy to 12.612.297 złotych brutto, Zamówienie realizowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn. Poznanie budowy geologicznej kraju oraz gospodarka zasobami złóż kopalin i wód podziemnych, nazwa zadania „Rozpoznanie i udokumentowanie zasobów wód termalnych na terenie miasta Sieradza”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.