poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Rajd szlakiem powstańców 1863 roku

W sobotę 21 kwietnia przy pięknej pogodzie po terenach gminy Sędziejowice odbył się 43 rajd śladami Łuki Bakowicza, organizatorem raju jest sieradzki Oddział PTTK.
To bardzo nietypowa, ale ciekawa lekcja historii, w której uczestniczyło blisko 500 osób. 
Jest mi niezmiernie przyjemnie przywitać wszystkich uczestników w gościnnej ziemi sędziejowickiej…. Rozpoczynamy ten rajd w roku 2018 w miejscu, w którym to w 150 rocznice Powstania Styczniowego został wzniesiony tutaj ten pomnik ku czci powstańców, wszystkich powstańców Powstania Styczniowego, powiedział do uczestników na rozpoczęcie rajdu wójt gminy Sędziejowice Jerzy Kotański, kliknij, aby posłuchać MP3.
 Tradycyjnie podczas rajdu rozegrano wiele konkurów, między innymi dotyczący wiedzy o powstaniu i książce, w tym konkursie najlepszy okazał się Mikołaj Szczęsny ze Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz, kliknij, aby posłuchać MP3
Rozegrano również konkurs na najlepszą scenkę z książki „Sprawy Łuki Bakowicza”. III miejsce na scenkę teatralną zajęła drużyna „Stonogi” ze Szkoły Podstawowej numer 4 z Sieradza, II miejsce zajęła drużyna „Czerwone trampki” ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Sieradzu, najlepsza okazała się drużyna „Słoneczny patrol” ze Szkoły Podstawowej numer 6 w Sieradzu. 
O rajdzie opowiadał nam komandor rajdu Witold Drozd, kliknij, aby posłuchać MP3.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz