poniedziałek, 14 maja 2018

Wystawa prac Andrzeja Mariana Bartczaka w BWA

W sieradzkim Burze Wystawa Artystyczny otwarto koleją już wystawę w tym roku, tym razem wszyscy chętni mogą oglądać prace profesora Andrzeja Mariana Bartczaka z Łodzi.„W imię prawidłowej formy” to tytuł wystawy, która jest przygotowana przez BWA Andrzeja Mariana Bartczaka. Na wystawie można oglądać obrazy i księgi, które powstawały od wielu lat. 
Bardzo różne, aczkolwiek większość z tych prac nosi jeden wspólny tytuł to jest zarazem tytuł wystawy „W imię prawidłowej formy”, z czego by wynikało, że artysta nieustanie poszukuje prawidłowej formy i każda z tych prac jest krokiem ku znalezieniu tego właśnie idealnego kształtu, w którym wyraża się sztuka powiedział nam Małgorzata Szymlet Piotrowska, dyrektor BWA w Sieradzu, kliknij, aby posłuchać MP3.
Andrzej Marian Bartczak urodził się 8 marca 1945 roku w Kutnie jest pedagogiem, artystą, profesor zwyczajny na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemiecznego w Łodzi, profesor na Wydziale Artystycznym w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Na swoim koncie ma udział w ponad 500 wystawach Polskich i międzynarodowych, samych wystaw indywidualnych profesor Andrzeja Mariana Bartczaka ma ponad 200. 
Podczas otwarcia wystawy o swoich pracach i sztuce opowiadał autor wystawy, kliknij, aby posłuchać MP3.
Nową wystawę można oglądać do 1 czerwca w budynku BWA przy ulicy Kościuszki 3, od poniedziałku do piątki w godzinach 9-17.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz