wtorek, 12 czerwca 2018

Ruszyło wiercenie przy Zachodniej

Wciśnięciem zielonego przycisku przez między innymi prezydenta Sieradza Pawła Osiewałe rozpoczęło się wiercenie odwiertu geotermalnego przy ulicy Zachodniej na tyłach ciepłowni PEC.Głębokość, na jaką musi dotrzeć specjalistyczne wiertło to 1475 metrów, samo wiercenie ma potrwać 60 dni, kolejne 60 dni będzie trwało badanie złoża, chodzi o sprawdzenie składu i temperatury wody, jak również wydajności złoża. 
Jak powiedział nam Marek Biskup, kierownik wiertni, nie spodziewamy się żadnych problemów geologicznych czy zagrożenia siarkowodorowego, prace na wiertni będą trwały 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu przez dwie zmiany. Wieża ma 37 metrów wysokości, zasilana jest dwoma silnikami po 550 KM i ma udźwig 160 ton. Planowana wydajność tego odwiertu to od 100 do 150 metrów sześciennych na godzinę o temperaturze wody miedzy 60 a 65 stopni, mineralizacja ma wymościć koło 120 gram na decymetr sześcienny. 
Całkowity koszt to około 13 mln zł. z czego miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie 10,5 mln zł. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz