sobota, 23 czerwca 2018

VIII Noc Poezji i Muzyki

W piątek 22 czerwca ruszył w Sieradzu VIII Ogólnopolski Festiwal Noc Poezji i Muzyki, do Powiatowej Biblioteki Publiczne przyjechano wielu znakomitych gości, ale i wielu poetów z całego kraju.Stało się już tradycja, iż pod koniec czerwca do Sieradza przyjeżdżają najlepiej poezji z całego kraju, wszystko przez VIII Ogólnopolski Festiwal Noc Poezji i Muzyki organizowany już od 8 lat. 
Po raz kolejny impreza jest dwudniowa i tak w pierwszym dniu prezentują swoje osiągnięcia zaproszeni goście, w tym roku wszyscy przybyli mogli wysłuchać co o poezji ma do powiedzenia ma Wojciech Kass, kliknij, aby obejrzeć wywiad.

Kolejną gwiazdą był znany i ceniony poeta Krzysztof Karasek, który z bardzo humorystyczny sposób prezentował swoje wiersze, kliknij, aby obejrzeć film. Piątkowy wieczór otworzył zeszłoroczny laureat konkursu jednego wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego Marcin Królikowski, film. 
Jednak najważniejszą częściową wieczoru był Turniej Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego. 
Jurorzy po wysłuchaniu 19 wierszy wyróżnienie przyznali Robertowi Kani, Puchar Starosty Sieradzkiego i nagrodę prezydenta Sieradza zdobył w tym roku Dariusz Małek. 
Podczas piątkowego wieczoru nie mogło zabraknąć pięknych koncertów w wykonaniu Magdaleny KowalczykMagdaleny Wasylik. 
W piątek w PBP otworzono wystawę prac Aleksego Nowaka, który już po raz kolejny był autorem plakatu na Noc Poezji i Muzyki, kliknij, aby obejrzeć film. 
Wśród gości, którzy przybyli na festiwal był prezydent Sieradza Paweł Osiewała, film.
1 komentarz:

  1. A czy w Sieradzu nie ma innych mediów, nigdzie żadnej nawet wzmianki o tym że impreza się odbyła i jakieś relacji.

    OdpowiedzUsuń