wtorek, 7 sierpnia 2018

Porzucone rowerki wszczęły alarm dla służb ratunkowych

W poniedziałek 6 sierpnia około godziny 21:30 sieradzka straż pożarna została powiadomiona, iż w okolicach zbiornika wodnego przy ulicy Grodzkiej odnaleziono dwa dziecięce rowerki, ruszyła akcja poszukiwawcza dzieci.

Sieradza straż pożarna odebrała zgłoszenie od straży miejskiej, iż w okolicach ulicach Grodzkiej odnaleziono dwa dziecięce rowerki, a nikogo nie ma w pobliżu. 
Na miejsce zgłoszenia udały się trzy zastępy straży z PSP Sieradz i specjalistyczna jednostka nurków z Łodzi. 
Strażacy z brzegi u wody przy użyciu pontonu przeszukali cały zbiornik wodny, na szczęście nikogo nie odnaleziono. 
Sieradzcy strażacy przeszukali również rzekę Żeglinę i również tam nikogo nie odnaleziono. 
O akcji ratowniczej opowiadał nam młodszy kapitan Dariusz Rudecki z PSP Sieradz, kliknij, aby posłuchać MP3.  


16 komentarzy:

 1. No niestety sieradzcy strażnicy miejscy nie błysnęli INTELIGENCJĄ, szkoda, że to strażacy musieli przeczytać kartkę, która była w koszyku w jednym z rowerków „Oddam za darmo”. To jest profesjonała straż miejsca w Sieradzu. BRAWO PANOWIE i PANIE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czlowieku jak nie wiesz co tam było napisane to nie pisz bo teraz klamiesz...

   Usuń
  2. Po pierwsze tam nie pisało ""oddam za darmo"" tylko sam napis ""darmo"" i zanim Pan zacznie kogoś obrażać to proszę pomyśleć o tym że oni moga panu uratować D*pe

   Usuń
 2. Karteczka była lecz tylko jedno słowo z niej o którym człowieku piszesz to prawda. Mianowicie tam było napisane "DARMO :)" Jeśli nawet ktoś zostawił rowerki w celu, żeby ktoś je wziął to wybrał sobie bardzo złe miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba sobie żartujesz, oni to się nadają, nie będę tu pisał do czego, ale możesz się domyśleć. Mogą uratować. No wczoraj pokazali, zabłysnęli strażnicy, BRAWO ONI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że Wasza ukochana Policja Sieradzka wszystko robi dobrze i idealnie!!! Pomyśl sobie co byłoby gdyby spakowali te rowerki i odjechali z miejsca a dzień po tym jakiś wędkarz wyłowiłby ciała dwójki dzieci?! Lepiej zrobić więcej niż za mało. Wtedy gdyby nie podjęli takich kroków jakie zostały podjęte to wszyscy byście mieli do nich pretensje, że dlaczego nic w tym kierunku nie zrobili. Jak widać społeczeństwu się w żaden sposób nie dogodzi...

   Usuń
  2. To jak człowieku będziesz mieć problem np. ktoś Cię zastawi na parkingu, będą Ci hałasować pijani ludzie lub leżeć przed Twoim domem to nie dzwoń do nich skoro do niczego się nie nadają!!! Jeśteś człowieku śmnieszny!

   Usuń
 4. Przynajmniej Strażnicy Miejscy mieli pełne umundurowanie a nie jak Policjanci, ze sobie chodzą jak chcą. Chyba trzeba będzie coś z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pragnę zauważyć, że sieradzka Policja to prawie nigdy nie ma patrolu !!! W nocy czasem jest jeden patrol lub maksymalnie dwa. Jak się do nich dzwoni to się słyszy, że nie mają patrolu... Będąc na spacerze w nocy koło wieży ciśnień widać jak śpią w radiowozie.

   Usuń
 5. Zgadzam sie. Dzisiaj tez o 5.55 jadac na orlen POW widzialem jak bus policyjny z zaspanymi i ziewającymi milicjantami wyjezdzal wlasnie od wieży ciśnień...no ale po co sie przemeczac wkoncu protest!!! Bo za mala pensja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak piszesz, że był to BUS policyjny o tej porze jadący od wieży ciśnień to na bank byli to milicjanci, którzy wczoraj jako ostatni zjawili się na miejscu. Te milicjanty wczoraj mieli nockę.

   Usuń
  2. Wiecznie policjantom jest mało. Policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego dostaje 2800 zł netto czyli na rękę, więc nie wiem czy to jest tak mało jak oni narzekają.

   Usuń
 6. Wszyscy jesteście mądrzy bo nie dotyczy Waszych dzieci matek czy żon służby wykonali kawał dobrej roboty wszystkie ze służb mimo braku umundurowania które chyba nie ma tu żadnego znaczenia. Jakim trzeba być tęgim idiotą żeby zostawić rowerki w takim miejscu w sezonie przy wodzie no masakra. Bez pomyślunku wogóle. Temu co to wystawił z 10 tyś kary i następnym razem pomyśli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Asiory z SM wsadzili rowerki do radiowozu i nawet ich nie obejrzeli hehe brawo!

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzucacie kamieniami we wszystkich a czy Wy jesteście bez winy

  OdpowiedzUsuń
 9. Specjalistyczna grupa nurków z Łodzi ??? Z tego co mi wiadomo to w Sieradzu tez funkcjonuje taka grupa ?

  OdpowiedzUsuń