piątek, 17 sierpnia 2018

Udana akacja ratownicza na Jeziorsku

W piątek 17 sierpnia około godziny 16:40 sieradzka straż pożarna została poinformowana przez ratowników WOPR o tym, iż na zalewie Jeziorsko, na wodzie doszło do uszkodzenia niewielkiej żaglówki, na której było 6 osób.


Ze zgłoszenia, które wpłynęło do ratowników WOPR w Sopocie na ogólnopolski numer ratunkowy 601100100 wynikało, iż niewielka żaglówka zahaczyła o jakąś przeszkodę w wodzie i zaczyna nabierać wody. Na żaglówce znajdowało się aż 6 osób, niestety nikt z nich nie posiadał kapoka ratunkowego, na żaglówce znajdowało się tylko jedno koło ratunkowe. 
Do akcji ratunkowej ruszali strażacy z JRG Sieradz w tym specjalistyczna sekcja wodno nurkowa, dwa zastępy OSP z Warta i OSP Proboszczowice, jak również ratownicy WOPR. 
Jak powiedział nam oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, wszystkie osoby udało się podjąć z wody, nikomu z pechowych żeglarzy nic się nie stało. 
To nie jedyna akacja ratunkowa strażaków z PSP w Sieradzu dzisiaj nad zalewem Jeziorsko, już po zakończeniu pierwszej akcji ratunkowej do strażaków zgłosił się mężczyzna, który uległ wypadkowi, strażacy z JRG Sieradz udzieli poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł poszkodowanego do szpitala w Turku. 
Za zdjęcia i informacje dziękujemy Grupie Alarmowej. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.