wtorek, 18 września 2018

Nielegalne składowisko śmieci na terenie gminy Warta

W nocy z 17 na 18 września około godziny 2 w nocy policjanci z Komendy Wojewódzkie w Łodzi wspólnie z policjantami z Sieradza na ternie gminy Warta zatrzymali ciężarowni z naczepami wypełnione odpadami.


Policjanci do zwalczania przestępczości gospodarczej z Łodzi i Sieradza na ternie Warty zatrzymali ciężarówki z naczepami wypełnione około 100 tonami odpadów, które miały najprawdopodobniej trafić na terenie jednej ze żwirowni w Warcie. 
Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o branie udziału w nielegalnym procederze. 
Na tę chwilę policja nie podaje szczegółów informacji dotyczącej tej sprawy, gdyż sprawa może mieć charakter rozwojowy. 
Zatrzymani kierowcy przyznali, że śmieci miały być rzucone na ternie gminy Warta, lecz nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć wielu istotnych kwestii, kierowcy nie posiadali również stosownych dokumentów. O całej sytuacji zostały powiadomione służby ochrony środowiska. 
Obecnie na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Jak udało nam się ustalić, to nie pierwszy taki incydent na ternie gminy Warta gdzie nielegalnie składowano śmieci. 
Foto do materiału KPP Sieradz.
2 komentarze:

  1. A ta oto zwurownia jest gminy czy osoby prywantej??

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba warto byłoby sprawdzić wszystkie żwirownie w rejonie? Podobno w wielu regionach kraju w takich miejscach zasypywane są setki ton niebezpiecznych odpadów.

    OdpowiedzUsuń