sobota, 6 października 2018

Regionalne Dni Otwarte dla cudzoziemców niebawem odbędą się w Sieradzu

Podczas Dni Otwartych w Sieradzu, osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w warsztatach, jakie przygotują organizatorzy Regionalnych Dni Otwartych dla Cudzoziemców i pracodawców.


Pierwsza edycja takich dni odbyła się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku i cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem, skorzystało z nich ponad 1,5 tys. osób, dlatego kolejne edycje dni otwartych dla cudzoziemców i pracodawców będą zorganizowane w Sieradzu, Skierniewicach czy Piotrkowie Trybunalskim. 
Obecnie osoby z zagranicy chcące legalnie pracować w naszym regionie mogą wszystkie sprawy załatwiać w Starostwie Powiatowym w wydziale paszportowym. 
Jak poinformowano podczas sobotniej konferencji prasowej, w znaczny sposób ułatwili to cudzoziemcom załatwianie spraw związanych z legalnym pobytem i pracą na ternie Polski. 
Pierwsza odsłona Dni Otwartych w Sieradzu odbędzie się już 13 października w godzinach 9-16 w Urzędzie Miasta Sieradz, gdzie odbędą się warsztaty popularyzacyjne wiedzę oraz doskonalenie umiejętności korzystania z aplikacji: elektroniczna rezerwacja wizyt, generator wniosków, informacja o stanie sprawy. Kolejne Dni Otwarte w Sieradzu odbędą się 17 i 24 listopada, w tym cyklu odbędą się indywidualne konsultacje dla cudzoziemców oraz pracodawców ich zatrudniających.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz