wtorek, 9 października 2018

Światowy Dzień Uśmiechu w przedszkolu nr 3 im. Jana Brzechwy


5 października 2018 r. po raz pierwszy w Przedszkolu nr 3 im. Jana Brzechwy e Sieradzu w grupie „Biedronki” zorganizowano Światowy Dzień Uśmiechu.


Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.
W piątkowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha- zabawy przy muzyce, konkursy dla dzieci, zabawy balonikami.
Czas nam również umilili uczniowie SP nr 9, którzy przygotowali niespodziankę – czytali opowiadania z książeczki Grand Słodziaków.
Chciałam sprawić radość innym i zachęcić do częstego uśmiechania się. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków. Źródło: Przedszkole nr 3.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz