sobota, 10 listopada 2018

Biegi ulicami Sieradza

W sobotę 10 października w Sieradzu odbyły się Biegi Ulicami Sieradza. Uczestnicy brali udział w biegach na dwóch dystansach. W pierwszym brała udział młodzież w wieku 13-16 lat, a w drugim który był biegiem głównym uczestniczyć mogli wszyscy, którzy ukończyli 18-rok życia.


Bieg młodzieżowy miał dystans 1 kilometra, w tym biegu uczestniczyło około 20 osób, uczestnicy tego biegu przebiegli między innymi ulicami Kościuszki, Rynek, Żwirki i Wigury do Piłsudskiego gdzie był start i meta. 
W kategorii 13-16 lat najlepsi okazali się Kacper Tworski ze Zgierza i Paulina Rębacz z Sieradz, kliknij aby posłuchać MP3. Kliknij aby posłuchać MP3
Punktualnie o godzinie 11:11 uczestnicy biegu głównego odśpiewali Hymn i ruszyli. Tym razem biegacze mieli do pokonania dystans 5 kilometrów, najlepszy z mężczyzn w tym biegu okazał się Arkadiusz Maruszewski z Brzezin z czasem 16:16, drugi był Mateusz Rzepecki Sieradza z czasem 16:23, trzeci na metę dobiegł Sylwester Rębacz ze Zduńskiej Woli z czasem 16:36. 
W kategorii kobiet najlepszą okazała się Żaneta Powała z miejscowości Mirków z czasem 19:26, druga była Magdalena Włodarczyk z Okalewa z czasem 19:30 zaś trzecia na metę dobiegła Justyna Łuczak z Wrocławia z czasem 21:04. 
Niestety w tym roku w biegu nie mogli uczestniczyć dzieci w wieku poniżej 13 roku życia i tu najbardziej ubolewali rodzice dzieci, którzy w ubiegłych latach mogli brać czynny udział w Biegach Ulicami Sieradza. 
W tym roku organizatorzy nie przygotowali również biegu rodzinnego tak jak w latach ubiegłych, również ten bieg cieszył się dużym powodzeniem. W tegorocznym biegu głównym udział wzięło 197 osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz