sobota, 24 listopada 2018

I Sesja Rady Powiatu Sieradzkiego


W piątek 23 listopada na pierwszej sesji w kadencji 2018-2023 zebrali się radni powiatowi, pierwszym punktem sesji było złożenie ślubowania przez nową radę, sesje do czasu wybory władz rady prowadził Jan Hankiewicz.


Jednym z punktów nowej rady był wybór przewodniczącego, na stanowisko przewodniczącego startowali Olga Kołoszczyk przez PiS I PSL oraz Konrad Wilczyński zgłoszony przez KWW Ziemia Sieradzka, przewodniczącą jednak została Olga Kołoszczyk, na którą głosowało 17 radnych. 
Wiceprzewodniczącymi rady zostali Sylwia Dęga Frątczak z PiS i Jan Kołodziejczyk z PSL, niestety kandydat KWW Ziemia Sieradzka również w tym głosowaniu otrzymał najmniejszą liczbę głosów, czyli 5. 
Radni wybrali również starostę został nim ponownie Mariusz Bądzior z PSL, wicestarostą został Kazimiera Gotkowicz z PiS. Kontrkandydatem Kazimiery Gotkowicz w był Maciej Sulgan, jednak na Kazimierę Gotkowicz głosowało 17 radnych na Macieja Sulgana 5. Członkami Rady Powiatu zostali Tomasz Baliński, Jan Hankiewicz i Artur Sterna. 
Sesje rady powiatu sieradzkiego można oglądać on-line podczas sesji na stronie starostwa powiatowego.


1 komentarz:

  1. Widać Sulgam ma problem żeby usiąść właściwie przy stole.

    OdpowiedzUsuń