niedziela, 11 listopada 2018

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Sieradzu


11 listopada w całym kraju obchodzona jest 100-rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, również w Sieradzu odbyły się uroczystości związane z tą rocznicą.


Od uroczystej mszy świętej w Bazylice Mniejszej rozpoczęły się sieradzkie uroczystości związane z obchodami 100-rocznicy odzyskania Niepodległości, po mszy wszyscy w asyście kompani reprezentacyjnej 15 SBWD przez pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 
Po odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt okolicznościowe wystąpienie wygłosił starosta sieradzki Mariusz Bądzior, kliknij, aby odsłuchać MP3.
Oficer Wojska Polskiego odczytał apel pamięci, a kompania reprezentacyjna oddała salwę honorową, kliknij, aby posłuchać MP3.
Również dowódca Garnizonu Sieradz nadał wyróżnieni za wybitny wkład w upowszechnianie historii polskiego oręża. Medal okolicznościowy otrzymali: płk Marek Lewandowski, Maciej Milak, Robert Kielek, Piotr Gutbier, Jan Pietrzak i phm Przemysław Serweta. Virtuti Civili otrzymali z kolei mjr Bogusław Tobiasz i Wiesław Bednarski, kliknij, aby posłuchać MP3.
Delegacje władz miasta, powiatu, służb mundurowych, politycy, młodzież i inne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie tej części uroczystości Miejska Orkiestra Dęta przy OSP Sieradz zagrała mini koncert. 
Po zakończeniu uroczystości związanych z odzyskaniem Niepodległości spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego ruszył VIII Bieg Niepodległości. Trasa biegu była wyznaczona między pomnikami związanymi z odzyskaniem Niepodległości, tradycyjnie bieg zakończył się pod pomnikiem Grunwaldzkim.1 komentarz:

  1. święty sieradzki12 listopada 2018 14:51

    Tzw. apel pamięci to nic innego jak grzeszny spirytyzm obrzydliwy dla Boga. Jeszcze w Starym Testamencie Bóg informował, że wzywanie zmarłych jest dla Boga obrzydliwością: VMojż.18,10-12 "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni."

    OdpowiedzUsuń