środa, 28 listopada 2018

Poezja i muzyka w PBP w Sieradzu


29 listopada 2018 roku o godz. 18.00 Powiatowa Biblioteka Publicza w Sieradzu zaprasza na koncert w oparciu o wiersze Wojciecha Kassa – poety, eseisty, dyrektora Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Włodzimierza Galickiego (słowa) i Artura Modrzejewskiego (muzyka)
Włodzimierz Galicki od niemal 40 lat popularyzuje poezję. Jest twórcą scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich, pomysłodawcą, szefem artystycznym i przez 6 lat współorganizatorem comiesięcznych spotkań z „Poezją w kamienicy” odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi. Twórca projektu „Poezja w drodze” w ramach którego, próbuje wraz z zaprzyjaźnionymi aktorami i muzykami, właśnie poprzez poezję, pokazać prawdziwe oblicze polskiej mowy. Jej wartość i bogactwo, jej mądrość i urodę. Świetny interpretator poezji. Jego ostatni pomysł to „Przedsionek Literacki” w Bibliotece Politechniki Łódzkiej, gdzie pracuje.


Artur Modrzejewski studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatem wielu polskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach klarnetowych u Florent Heau, Philippe Cupper’a, Davida Campbella, Aleksandra Romańskiego, Arkadiusza Adamskiego, Valtera Vitka i Jana Jakuba Bokuna. Otrzymał certyfikat słynnego francuskiego producenta klarnetów Buffet Crampon. Od 2005 roku współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym i z Filharmonią Łódzką. Prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi i w Szkole Muzycznej Towarzystwa Oświatowego „Edukacja”.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz