wtorek, 13 listopada 2018

Pożar zbiornika z gazem

Z groźnym pożarem zbiornika z gazem propan-butan walczyło aż 12 zastępów straży OSP włączonych do KSRG z powiatu sieradzkiego, to jeden z epizodów, jaki ćwiczyli dziś druhowie z OSP na poligonie PSP w Sieradzu.


Strażacy z PSP w Sieradzu przygotowali dwa epizody, jakie musieli dziś przećwiczyć strażacy z jednostek OSP włączonych do KSRG
Pierwszy z epizodów to pożar w budynku mieszkalnym, w którym znajdowały się dwie poszkodowane osoby. Druhowie z OSP do palącego się budynku dostawali się przez okno na pierwszym piętrze i przez drzwi wejściowe. Strażacy musieli ugasić ogień i odnaleźć poszkodowane osoby i wynieść na zewnątrz gdzie należało im udzielić pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołów medycznych. 
Kolejnym ćwiczeniem, jakie mieli do wykona strażacy, był pożar instalacji z gazem propan-butan, druhowie musieli tak stłumić ogień, aby drugi ratownik mógł zakręcić zawór z gazem. 
Tradycyjnie po każdym z ćwiczeń były one omawiane przez koordynatorów ćwiczeń. O ćwiczeniach rozmawiałem z brygadierem Jarosławem Wasylikiem z PSP w Sieradzu, kliknij, aby posłuchać MP3. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.