niedziela, 18 listopada 2018

Sieradzanie oddawali krew


W dniu 18 listopada odbyła się  akcja zbiórki krwi, jaką zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Sieradz. Zbiórkę można uznać za bardzo udaną, gdyż zebrano ponad 15 litrów krwi.


Na zbiórkę do remizy OSP w Sieradzu zgłosiło się 41 osób, 7 zostało odrzuconych co oznacza że 34 osoby oddały krew. Wynik zbiórki jest bardzo dobry ponieważ udało się zebrać 15,300 litrów krwi. Jak powiedział prezes KHDK przy OSP Sieradz Ryszard Chrzanowski w dniu dzisiejszym klub zainicjował bardzo fajną akcję "... ponieważ w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i tylu walczących oddało za naszą wolność swoją krew to od  dnia dzisiejszego rozpoczynamy akcję zbiórki pt. "100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości" i chcemy taki wynik osiągnąć w ciągu roku. Akcję zakończymy 18 listopada 2019 roku ale mamy nadzieję że do tego czasu uda nam się zebrać o wiele więcej litrów tego bezcennego leku, bo jak widać chętnych do podzielenia się swoją krwią przybywa z każdą zbiórką".
O kolejnych akcjach zbiórki krwi będziemy informować na naszym portalu. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tak szczytnych akcjach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz