czwartek, 13 grudnia 2018

Sieradz z budżetem na 2019 rok

W czwartek 13 grudnia w sieradzkim magistracie odbyła się III Sesja Rady Miasta, radni między innymi mieli do uchwalenia budżet na 2019 rok.


Podczas dzisiejszej sesji radni między innymi mieli do uchwalenia budżet na 2019 rok. Podczas interpelacji radni wnioskowali o doświetlenie niebezpiecznych przejść dla pieszych na terenie miasta Sieradz, a to wszystko po tragicznym wypadku, do jakiego doszło we wtorek 11 grudnia, w którym zginęła starsza kobieta. 
Radni wysłuchali również informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Samorządu Miasta Sieradza za rok szkolny 2017/2018. Radni podjęli również uchwałę w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej przez osoby objęte wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i domu” na lata 2019-2023. 
Nowinką podczas czwartkowej sesji był fakt, iż radni po raz pierwszy głosowali na nowych tabletach, co wiązało się z tym iż wszyscy mogli oglądać, jak głosują radni na żywo. 
Tuż przed głosowaniem prezydent Sieradza Paweł Osiewała, uzasadniał i zachęcał radnych do tego, aby zagłosowali za przyjęciem budżetu, kliknij, aby wysłuchać MP3. Podczas dyskusji radny Cezary Szydło apelował, aby zmienić część budżetu, a chodziło tu o remont ulicy Dzigorzewskjej, aby go zakończyć przy stacji przeładunkowej odpadów, i tu przypomniał protesty mieszkańców Dzigorzewa, którzy byli przeciwni budowie tej stacji. Dla tego teraz należałoby wykonać remont ulicy Dzigorzewskiej tylko do stacji przeładunkowej, podczas głosowania za budżetem radny Szydło głosował „Za”, kliknij, aby wysłuchać MP3.
Za przyjęciem budżetu na 2019 rok głosowało 21 radnych.


1 komentarz:

  1. Kto wybrał Cezarego Sz. na radnego, jak można być tak mściwym i wrednym, ale cóż się po nim można wszystkiego spodziewać

    OdpowiedzUsuń