środa, 30 stycznia 2019

5 nowych karetek w sieradzkim szpitalu

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu dotarło 5 nowych ambulansów, które rozpoczną prace od 1 kwietnia.


Od 1 kwietnia ma wejść w życie nowa ustawa o Państwowym Ratownicze Medycznym, z chwilą wejścia w życie ustawy Sieradz będzie miał dużo większy teren do zabezpieczenia medycznego. 
Od 1 kwietnia sieradzkie karetki będą stacjonować w Sieradzu, Warcie, Błaszkach dodatkowo w Łasku i Widawie, Sieradz nie będzie już obsługiwał Złoczewa, wszystkie nagłe zdarzenia i zachorowania będą obsługiwane przez medyków z Wieruszowa. Nowe karetki są na razie wyposażone tylko w nosze do 1 kwietnia zostaną wyposażone w sprzęt specjalistyczny między innymi defibrylatory, sprzęt diagnostyczny zgodnie z przeznaczeniem karetek. 
Jak powiedział nam Grażyna Kieśniewska, rzecznik prasowy sieradzkiego szpitala, karetki zostały zakupione w systemie leasingowym.
2 komentarze:

  1. to jest chore . z wieruszowa do złoczewa. kogoś bardzo boli głowa

    OdpowiedzUsuń
  2. jak to czytam , to nie wiem kto te rewiry ustalal , Łask tam szpital jest Zduńska do Łasku ma bliżej . A z tym Złoczewem do Wieruszowa to już przysadzili jeszcze zrozumiały byłby Wieluń

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.