czwartek, 7 lutego 2019

Cohen, Dylan i Stachura - koncert jubileuszowy Lubelskiej Federacji Bardów


Piotr Spottek  i  Sieradzkie Centrum Kultury zapraszają na jubileuszowy koncert działającej od 20 lat Lubelskiej Federacji Bardów. Wystąpią „ojcowie założyciele”: Jan Kondrak, Marek Andrzejewski i Piotr Selim.

Lubelska Federacja Bardów (w skrócie Federacja, LFB) Zespół tworzą laureaci najważniejszych festiwali. Oprócz utworów własnych wykonują piosenki z repertuaru Cohena, Dylana, Stinga, Okudżawy, a także skomponowane do słów Edwarda Stachury, ks. Jana Twardowskiego i Jana Pawła II. 
Jest to oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. 
Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa wydaje w cyklu dwuletnim, a nagrywa (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej,w studio PR Kraków i studio PR Lublin. W roku 2017 grupa wzięła udział w głównym koncercie jubileuszu siedemsetlecia Lublina (obok Beaty Kozidrak, Krzysztofa i Piotra Cugowskich), tworząc libretto przedstawienia i kreując sceny zbiorowe. 
Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów. Skład: Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara, Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty, Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe. Koncer dobędzie się 23 lutego 2019, o godzinie 18 w Teatrze Miejskim. Bilety do nabycia w Sieradzkim Centrum Kultury w cenie 40 zł. Źródło SCK.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.