wtorek, 12 lutego 2019

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy


Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy przez innych uczestników ruchu. Ujęty 55 latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Osoby w takim stanie za kierownicą pojazdów to potencjalni zabójcy na drogach.


11 lutego 2019 r. około godziny 22.30 dwóch mężczyzn jechało samochodem ulicą Broniewskiego w Sieradzu w kierunku ulicy Krakowskie Przedmieście. 
W pewnym momencie zauważyli jadącego z naprzeciwka  forda mondeo. Uwagę ich zwróciła przekrzywiona przednia tablica rejestracyjna, która mogła w każdej chwili odpaść. 
Sieradzanie postanowili zwrócić uwagę kierowcy forda na tę sytuację. Zawrócili i gdy ten stał na światłach poinformowali go przez uchylone okno o uszkodzeniu. Kierowca forda podziękował i zjechał na pobliski parking. Tam na moment wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem go obszedł. Po chwili ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał. Obserwujący jego zachowanie mężczyźni nabrali podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu. 
Postanowili pojechać za nim. Ten po przejechaniu tzw." wężykiem" kilkuset metrów ponownie zatrzymał się na parkingu pod jednym z bloków przy ulicy Al. Grunwaldzka. Wtedy jeden z jadących za nim mężczyzn podszedł do kierowcy forda i otworzył drzwi od strony kierowcy. Od razu wyczuł mocną woń alkoholu. Natychmiast zabrał  kluczyki od pojazdu i zadzwonił po policję. 
Mundurowi zbadali stan trzeźwości 55 – letniego kierowcy. Okazało się, że ma on prawie  3.2 promila alkoholu w organizmie. 
W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do wypicia wódki. Teraz mieszkańcowi Sieradza grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10. Źródło KPP Sieradz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz